A ReadWriteWeb hírportál többek között Michael Geist jogászprofesszor blogjára és értesüléseire alapozza híradását. Az információmorzsák arra engednek következtetni, hogy a készülő egyezmény összezúzni készül az elmúlt évtizedben kialakult szokásrendszert: az internetszolgáltatókat ugyanis arra kényszerítenék, hogy felügyeljék a felhasználók által közzétett tartalmakat, elvágják az illegális letöltőket az internettől három felszólítás után, illetve szerzői jogsértés gyanúja esetén úgy töröljenek egyes tartalmakat, hogy magára a jogsértésre nincs is bizonyíték, valamint a szerzői jogvédelme, azaz a DRM-et olyan szintre akarják emelni, hogy akár még saját munkáinkat se tudjuk archiválni vagy visszakeresni. A szóbanforgó egyezményt, írja az RWW, csupán olyan ipari szereplők olvashatták el jelen állapotában, mint a Google, az Intel, a Time Warner, a Sony, az eBay vagy a RIAA képviselői, a tervezet szövegezésében és megalkotásában résztvevő politikusok pedig a szórakoztatóipar támogatását élvezik.
Az online megszellőztetett anyagból az is kiderül, hogy ha a törvény életbelép, az internetszolgáltatók lennének felelősek minden fel- és letöltött anyagért, ami szerzői jogot sért, valamint amekkora előnyt élvezne ezzel a szórakoztatóipari lobbi, olyan súlyos teher szakadna az ISP-k nyakába. Eltörölnék a 24 órás várakozást is, azaz ha egy szolgáltatót felszólítanak arra, hogy távolítson el egy jogsértő anyagot, nem szólhat az érintett ügyfélnek, hanem azonnal törölnie kell a szóbanforgó tartalmat. Az Electronic Freedom Foundation jogászai minderre úgy vélik, az amerikai döntéshozók nem csak a technológiai szektort, hanem az állampolgárokat is hatalmas büntetéssel sújtanák, számukra ugyanis csak az a fontos, hogy a kilencvenes évekre beállt helyzetet fenntartsák - mindenáron.
Megszellőztették a világ internetezőit fenyegető egyezményt
Nyilvánosságra kerültek az ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement) plurilaterális szerzői jogi egyezmény egyes részletei. Az amerikai döntéshozók által felvázolt fejezetek értelmében az illegális letöltőket leszakítják a netről, felügyelik a netezők által közzétett tartalmakat, amire pedig valaki azt mondja, jogsértő, bizonyíték nélkül, azonnal törlik. A rémhíreket a ReadWriteWeb indította.

Pride után: megpróbálják-e börtönbe küldeni Karácsony Gergelyt?
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Érvénytelen népszavazásra hivatkozik Orbán Viktor, amikor a Pride elutasítottságáról beszél
Az aszállyal a kormány se tud mit kezdeni: jelentősen drágult a HVG bevásárlókosara júniusban
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
A bajai kórház cáfolta azt a hírt, hogy nem alkalmaznák az egészségügyet kritizáló végzős orvoshallgatót
Kihúzhatja Orbán ukránellenes vádjainak egyik méregfogát egy új uniós megállapodás
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
„Harcosan és határozottan képviseljük a saját érdekeinket” – így küzd alapítványa milliárdjaiért az MNB Svájcban
Szeretettel Brüsszelből: több mint egy éve kormány nélkül Európa fővárosa
Szertefoszlik Orbán legyőzhetetlenségének mítosza
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
Timothy Garton Ash: Milosevics sorsa várhat jövőre Orbánra
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.