szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

SnowCheckerAki még nem váltott át a kezdeti őrület során Snow Leopardra, de azért tervezi ezt a lépést, ezzel a kis...

SnowChecker
Aki még nem váltott át a kezdeti őrület során Snow Leopardra, de azért tervezi ezt a lépést, ezzel a kis programmal megnézheti, mely alkalmazásaival lesz esetleg gond az új rendszeren.
Az online frissülő listában amúgy több mint 1700 alkalmazásról találunk információt, és természetesen van teljes listanézet is, nem vagyunk a már telepített programok listájára korlátozva. A szoftverek neve mellett láthatjuk, hogy melyik verzióról van szó, elugorhatunk a program honlapjára, illetve pontos leírást kapunk arról, mi az, ami esetleg nem működik az adott verzióban Snow Leopard alatt.
Részletes cikk a programról >>>
Letöltés >>>

Ubuntu 9.10
Egy átlagos felhasználó számára az Ubuntu 9.10 letöltése és telepítése után gyakorlatilag azonnal rendelkezésre áll minden, amire szüksége van.
Aki ingyen szeretne egy megbízható rendszert, tele olyan alkalmazásokkal, amelyek megkönnyíthetik a hétköznapokat, annak az új Ubuntu remek lehetőség arra, hogy kitérőt tegyen a Linux világába. Az új rendszer ugyanis tökéletesen használható munkára és szórakozásra otthon, és akár egy kisebb cég esetében is megfelelő választás lehet a munkatársak asztali gépeire vagy a céges notebookokra. Így a gazdasági válság idején nem utolsó lehetőség ez, hiszen kvázi ingyen rendszerhez és alkalmazásokhoz jutunk, ami hosszú távon költséghatékony, és nem kell rettegnünk a BSA-tól sem.
Részletes cikk a programról >>>
Letöltés >>>

Windows Virtual PC és Windows XP Mode
Bár a Windows 7-ben is megtalálhatók a korábbi verzióknál már megismert kompatibilitási beállítások, a Microsoft ezúttal biztosra akar menni az XP-ről váltók kényelmét illetően.
A legtöbb apró windowsos alkalmazás általában gond nélkül veszi az akadályt, amikor átállunk egy újabb Windows verzióra, de mi van, ha mégsem? Mi történik, ha valakinek megtetszett a Windows 7, de kedvenc XP-s alkalmazása már Vista alatt sem akart működni, és a jelek szerint a Windows 7 sem neki való talaj? Nos, ilyenkor – ha tényleg semmivel sem tudjuk helyettesíteni az adott szoftvert, vagy beszerezni belőle egy korszerűbb verziót – izzíthatjuk be a Windows 7 Windows XP módját. Ennek a segítségével ingyen és bérmentve futtathatjuk a Windows 7-en belül a Windows XP-t egy virtuális gépen, anélkül, hogy ehhez rendelkeznünk kellene eredeti Windows XP telepítővel.
Részletes cikk a programról >>>
Letöltés >>>

LastPass
Egy Firefox „átírat" a Google Chrome böngészőhöz. Ez az egyik legjobb jelszókezelő és organizáló modul. Ha elég sok jelszavas oldalt (sőt internetes bankot) használunk, akkor elengedhetetlen segítőtárs. Ráadásul ugyanaz a programozó (Joe Siegris) fejleszti, mint a Firefox verziót, így remélhetőleg előbb-utóbb ugyanannyit tud majd, mint a tűzrókás verzió. A Chrome-változat még csak egy tesztverzió, azonban már így is a létező legjobb jelszókezelő a Google böngészőjéhez.
Részletes cikk a programról >>>
Letöltés >>>

CrazyTalk 6 (Próbaverzió)
A program segítségével néhány kattintással készíthetünk például egy amúgy statikus portréból beszélő, mozgó, pislogó animációt. Egyszerűen importáljuk a képet a programba (vagy készítünk egy frisset a beépített webkamerával), kijelöljük rajta, hogy egészen pontosan hol helyezkedik el a képen a fej, rajta a száj és a szemek, és már mondhatjuk is a mikrofonba, amit a fotón szereplő kolléga, vagy éppen házi kedvenc szájába kívánunk adni. Ez persze csak a legegyszerűbb eset, a CrazyTalkban ugyanis akár komplett animált képregényt is összedobhatunk, és a fotón szereplőknek nemcsak a szája mozog, hanem pislognak, körbenéznek, bólogatnak, arckifejezést váltanak.
Részletes cikk a programról >>>
Próbaverzió letöltése >>>

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!