szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Görögország legrégebbi, 23 ezer évesre becsült kőfalát Tesszáliában, Kalampáka közelében egy barlang bejáratánál paleontológusok találták meg.

A görög kulturális minisztérium közleménye szerint a falat a legutóbbi jégkorszak leghidegebb periódusában emelték. Ez arra utal, hogy a barlang őskori lakói a hideg elleni védekezésül építették a falat, amely a bejárat kétharmadát zárta el. A térségben már negyedszázada folytatnak ásatásokat.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Tech

Több mint háromezer éves szobrokat tártak fel Egyiptomban

Két hatalmas, vörös gránitból faragott szobrot tártak fel Luxor közelében, a Nílus menti birodalom egyik leghíresebb fáraója, a 3400 évvel ezelőtt uralkodó III. Amenhotep halotti templomában - jelentette be kedden az egyiptomi kulturális minisztérium.

MTI Tech

Újabb római kori sírt tártak fel Dombóváron

Újabb római kori sírt tártak fel szekszárdi régészek Dombóváron, a köztemetőben előkerült leletegyüttes a város késő római kori történetéhez szolgálhat adalékokkal.

MTI Tech

Ehnaton múmiája hazatér egykori fővárosába

Hazatér egykori fővárosába, a Kairótól 220 kilométerrel délre, a mai Minya kormányzóság területén lévő Ahet-Atonba (el-Amarna) Ehnaton fáraó, akinek földi maradványai a tiszteletére alapított múzeumban nyugodnak majd.