szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Droplr és WindroplrA Droplr szinte tökéletes megoldás, ha egyetlen mozdulattal akarunk fájlokat, videókat, fotókat...

Droplr és Windroplr
A Droplr szinte tökéletes megoldás, ha egyetlen mozdulattal akarunk fájlokat, videókat, fotókat, sebtében készült képernyőképet vagy éppen linkeket megosztani. Nem kell hozzá mást tennünk, csak telepíteni a Droplr megfelelő kliensét (OS X-re innen, Windowsra pedig innen), elindítani és megadni a Twitter-elérésünket. Utóbbi ahhoz szükséges, hogy a Droplren közzétett anyagok közvetlen linkjét egyetlen mozdulattal küldhessük a Twitterre is. Ez persze nem kötelező manőver, a kapott linkekkel azt csinálunk, ami jól esik, ha a Facebookra akarjuk kitenni, oda is másolhatjuk, ha levélben küldenénk el ismerősöknek, azt is megtehetjük.
Letöltés OS X-re >>>

Letöltés Windowsra >>>

FastestTube (Chrome plug-in)
Ha gyakran töltünk le videókat a Youtube-ról, érdemes ehhez telepíteni a FastestTube plug-int. Így a Youtube oldalán a videók alatt megjelenik egy Download gomb, amelyre rákattintva kiválaszthatjuk, hogy milyen méretben és formátumban szeretnénk letölteni a kérdéses videót, majd egy kattintással elindíthatjuk a letöltést. Ennél egyszerűbben talán már meg sem oldható a dolog!
Letöltés >>>

Flash Control (Chrome plug-in)
Bár megtehetjük, hogy a Flasht teljesen száműzzük a gépünkről, azért ez nem minden esetben célszerű. Sokkal jobb, ha magukat a Flash tartalmakat tartjuk kordában.
A Flash Control segítségével ez remekül megoldható. A működéséről két helyen is értesülhetünk: a címsorban megjelenik egy kis ikon, ha aktív, illetve a Flash anyagok helyén is ugyanez az ikon jelzi, hogy ott eredetileg lett volna Flash tartalom, csak a plug-in letiltotta.
Ha minden Flash tartalomra szükségünk lenne az adott oldalon, a címsorban megjelenő ikonnal kikapcsolhatjuk a teljes tiltást, de ha csak egy-két Flash objektumot akarunk hirtelen felindulásból megtekinteni, egyenként is ki- / bekapcsolhatjuk azokat, a helyükön megjelenő kis eszközsávon látható gombbal.
Letöltés >>>

iReader (Chrome plug-in)
Akinek megtetszett az Apple Safari böngészőjének remek Reader funkciója (ezzel egyetlen kattintással olvashatóbbá tehetünk bármilyen weboldalt), a Chrome-ba is átültetheti ezt a funkciót. Az iReader nevű kis plug-in (Chrome-hoz innen, Firefoxhoz pedig innen tölthető le) ugyanis szinte pontosan úgy használható, mint a Safari saját megoldása: a címsorban, az URL cím mögött megjelenő kis ikonra kattintva az eredeti oldal fölött nyílik meg külön „rétegen” az olvashatóbbá tett változat (nagyobb karakterek, kigyomlált menük stb.).
Letöltés >>>

iDailyDiary
Vannak dolgok, amelyeket nem érdemes túlbonyolítani, a naplóírás speciel ilyen. Tudják ezt valószínűleg az iDailyDiary fejlesztői is, így sikerült egy könnyen használható, mégis elég sokat tudó kis alkalmazást készíteniük.
A programban jelszóval védett naplót készíthetünk, bejegyzéseinket dátum szerint visszakereshetjük, és egy napra akár több különálló jegyzetet is írhatunk, a böngészőkben megszokott „füles” felosztással.
Az iDailyDiary felülete nagyon hasonlít a Word korábbi – még a szalagozás előtti – változataiéra, a szövegformázás, képbeillesztés is ugyanolyan, így azután egészen biztosan senkinek nem okoz meglepetést. Első ránézésre talán csak a spirál-utánzat grafika tűnik fel lapok bal szélén, de találunk az eszköztáron is néhány extra gombot. Ilyen például a hyperlink használati lehetőség, amelynek a segítségével nemcsak weboldalakat linkelhetünk a szövegünkbe, hanem szinte bármilyen külső fájlt (képet, videót stb.), amelyeket később is elérhetünk (feltéve persze, hogy közben nem töröljük, vagy mozgatjuk el máshová azokat). De ugyanígy akár a naplón belülre is linkelhetünk, más napokra.
Letöltés >>>

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!