szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Ahogy azt korábbi cikkünkben már mi is megírtuk, a legtöbb számítástechnikai cikk az USA-ban annyi dollárba kerül...

Ahogy azt korábbi cikkünkben már mi is megírtuk, a legtöbb számítástechnikai cikk az USA-ban annyi dollárba kerül, mint amennyi euróért Európában lehet kapni. Például a jelenleg slágerterméknek számító iPad 2 alapmodelljét kint 499 dollárért, öreg kontinensünkön pedig átlagosan 499 euróért árulják.

Így nem csoda, hogy sokan próbálják az Apple amerikai oldaláról megrendelni a készüléket, ott azonban csak amerikai postacímre vállalják a szállítást. Sok más amerikai webáruháznál is hasonló a helyzet. 
 Ennek az “apró” nehézségnek a megoldására indították el a BundleBox szolgáltatást. A gyors regisztráció után kapunk egy amerikai postacímet, amit használhatunk az internetes vásárlások szállítási címeként. A BundleBoxhoz megérkező küldeményt azután tovább postázzák a saját címünkre, ami már magyarországi is lehet. Ennek a továbbításnak a költsége a küldemény súlytól függ és körülbelül 10 ezer forinttól indul. Választhatunk Fedex expressz (2-3 munkanap) és hagyományos (4-5 munkanap) kézbesítést is. A szolgáltatás nevének megfelelően arra is van mód, hogy több helyről vásároljunk, és ha ezek megérkeznek a virtuális amerikai címünkre, akkor ott azt összecsomagolják egyetlen küldeménybe. Így szállítási költséget lehet megtakarítani. A BundleBoxhoz megérkezett árukat 30 napig ingyenes tárolják, van tehát idő összevárni több vásárlást is.  A regisztráció 15 dollárba kerül, ezt azonban beszámítják az első csomagtovábbítás költségénél.

A regisztráció után egy amerikai postacímmel fogunk rendelkezni

A szolgáltatás oldalán egy külön BundleBazaar is működik, ahol olyan amerikai webáruházakat érhetünk el, amelyek  szerződéses kapcsolatban állnak a BundleBoxszal, így ha ezeknél vásárolunk, még egyszerűbb a csomag továbbküldésének intézése.   

Végezetül nézzük egy gyors számítást, hogy a kiindulásként említett iPad 2 (WiFi, 16 GB) esetében mennyit takaríthatunk meg ezzel a megoldással. Tételezzük még azt is fel, hogy egy barátunkkal összefogunk, és egyszerre két táblagépet vásárolunk. Ha Magyarországon vesszük meg a két készüléket, akkor 280 ezer forintot kell értük fizetnünk.

Több helyről vásárolt árucikkeket is megkaphatunk egyetlen csomagban

Aki egy kis európai barangolással köti össze a vásárlást (és ekkor nem számítjuk az utazási költséget), annak 1000 euróba, azaz nagyjából a hazaihoz hasonló összegbe kerül a két készülék. Ha az Apple amerikai weboldalán vásárolunk, akkor ott 1000 dollárt kell fizetnünk, ami most nagyjából 190 ezer forint és ehhez jön a BundleBox szolgáltatásának díja, ami a két táblagép súlya alapján 23 ezer forint.  Ez azt jelenti, hogy aki veszi a bátorságot és kipróbálja a szolgáltatást, az például két iPad 2 vásárlásakor közel 65 ezer forintot takaríthat meg. Mindez persze csak akkor igaz, ha nem kerül a vámhivatalba a csomag, mert ebben az esetben még a vámot is hozzá kell számolni a költségeinkhez. 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

techline.hu Tech

Trükkös billentyűk (iPhone/iPad)

Az okostelefonok egyik vonzó tulajdonsága, hogy az általában parányi billentyűk helyett a készülék érintőképernyőjén...

techline.hu Tech

Itt vannak a hazai iPad 2 árak

Az iPad 2 hivatalos hazai debütálása minden bizonnyal nem lesz sorbanállástól mentes, hiszen több országban már most...

techline.hu Tech

Új hitelesítési megoldás az iPadre

Az új alkalmazás lehetővé teszi a felhasználóknak, hogy egyszeri felhasználású, dinamikus jelszóval védjék az online...