szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az amerikai döntőbíróság határozata alapján az Oogle.com tulajdonosa megtarthatja domain nevét, annak ellenére, hogy a Google szerint úgynevezett cybersquatting, ehát az ismert márkák elgépelt címeit kihasználó tevékenységeket segíti elő.

Nem véletlen szeretné megszerezni a Google a nevével egy karakter híján megegyező Oogle.com-ot, hiszen az elírással könnyen behozható webcím pornóoldalakra és különféle kérdőíves oldalakra továbbítja a felhasználókat, ahol nemlétező okostelefonok, tabletek és egyéb nyeremények ígéretével verik át a látógatókat - írja a domainABC.hu.

A felek közt még a domain regisztrálásának eredeti időpontjáról is vita folyik. Bár a hivatalos nyilvántartás alapján úgy tűnik, hogy a jelenlegi tulajdonos Christopher Neuman 2004-ben jutott hozzá a domainnévhez, az ő állítása szerint a regisztráció már 1999-ben megtörtént, ám a whois adatok 5 évvel később az általa alapított új vállalatának köszönhetően megváltoztak, ezért tűnhet úgy, mintha csak 2004-ben regisztrált volna.

Neuman eskü alatt vallotta, hogy a regisztrált domain név egy "oogle" becenenéven ismert programozóra utal, akivel korábban együtt dolgozott.

A domainABC.hu beszámolóa szerint a döntőbíróság kijelölt tagja is gyanúsnak találta Neuman védekezését, ám a hivatalos eljárás korlátai miatt, melyek nem teszik lehetővé az alperes szavahihetőségének megkérdőjelezését, végül a domain jelenlegi tulajdonosának kedvező döntést kellett hoznia.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!