Korábban Cody Wilson, a Texasi Egyetem 25 éves joghallgatója a Forbes.com riporterének mutatta be a Liberator pisztoly terveit, illetve a prototípust. A maroklőfegyver teljes egészében ABS-ből, egy kemény műanyagból készíthető el 3D-s nyomtatóval. A pisztoly minden egyes része műanyag, kivéve a töltényt elsütő ütőszeg – az acélból van.
Egy utólag beépíthető, de valójában felesleges acéldarabot is terveztek a fegyverbe. Erre azért van szükség, mert az amerikai törvény szerint tiltott az olyan lőfegyver, amely fémdetektorokkal nem érzékelhető.
Wilson a fegyver létrehozásához szükséges terveket, ahogy ígérte, hozzáférhetővé tette a neten, vagyis elvileg bárki hozzáférhet a „szabásmintához”. Ezzel azonban már nem egy dísztárgy vagy egy gyerekjáték válik néhány kattintással előállíthatóvá, hanem egy pisztoly, amelynek nincs gyári száma, így nehezebben azonosítható.
Az amerikai Defense Distributed oldalán található egy fotó, rajta a műanyag pisztoly tizenhat darabjával.

Egy videót is közzétettek arról, hogy a szervezet 25 éves vezetője elsüti a pisztolyt.
Az első lövés egyébként nem ez volt a Liberatorral. Amikor először elsütötték, akkor még csak madzaggal merték meghúzni a ravaszt. A fegyvert a kísérlethez egy állványra rögzítették.