Újít a Facebook: kihallgatja, hogy mit csinálunk, ha engedjük

A Shazam dalfelismerő alkalmazáshoz hasonló új funkciót fejlesztettek a Facebooknál. A Facebook app hangazonosítás segítségével képes lesz felismerni, hogy melyik tévéműsort/filmet nézzük, dalt hallgatjuk éppen.

  • hvg.hu hvg.hu
Újít a Facebook: kihallgatja, hogy mit csinálunk, ha engedjük

Technikai érdekességként, a privát szféra korlátait tovább romboló adatvédelmi nonszenszként és egy kényelmi újításként is felfogható a Facebook mobilos alkalmazásaiba érkező új funkció. Az újítás lényege, hogy – a funkció aktiválása esetén – a telefonunkon lévő Facebook app "lehallgatja" környezetünket, és képes lesz felismerni a tévében futó sorozatokat, illetve a hallgatott dalokat.

A felismerés után az alkalmazás előre bekészíti az állapotfrissítésünk egy részét, tehát beleírja, hogy éppen a Trónok harcát nézzük vagy Michael Jacksont hallgatunk, ezt nem kell már bepötyögni. Sőt, ha emellé nem is szeretnénk mást írni, akkor már kész is vagyunk, egy gombnyomással tudathatjuk az ismerősökkel, hogy mit nézünk/hallgatunk éppen.

Facebook

A hangfelismerős funkciót bejelentő közleményben a Facebook az adatvédelmi szempontokat is hangsúlyozta. A funkciót egyrészt a felhasználónak kell majd aktiválnia, másrészt ha az alkalmazás fel is ismerte az éppen hallgatott/nézett zenét/műsort, azt nem írja majd ki automatikusan sehova, az állapotfrissítés megosztása ezután is a felhasználón múlik majd – a Facebook csak besegít annak megírásába.

Az újdonságot a következő hetekben aktiválják a közösségi oldal üzemeltetői, szokás szerint először az amerikai felhasználók számára lesz elérhető.

Ha ez érdekes volt, hasonlókért lájkolja a hvg.hu Tech rovatának facebookos oldalát.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?