Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Memóriánk folyamatosan változik, így miért ne lehetne mindig másmilyen egy legépelt szöveg? Persze nem a betűk cserélődnek, hanem azok formája.
A 19. században volt egy De Vinne betűtípus, amely nyomtatáskor mindig elhasználódott kicsit és az élei egyre inkább kerekebbek lettek. Ez az egykor érdekes jelenség, illetve memóriánk állandó változása ihlette a Memoire betűtípust.
A betűkészletről hírt adó Wired azt írja, Ryan Bugden és Michelle Wainer közös alkotásának különlegessége, hogy minden használatnál egyre kevésbé élesek a betűalapok vonalai, persze ezt a szemünk alig érzékeli, de a változás kimutatható. A dizájnerek új betűtípusánál a hőmérsékletváltozás az alak változásának oka, a betűtípus pedig úgy lett megtervezve, hogy sokszori használat után az élek változása ellenére is jól olvasható legyen.
Ahogy a fenti GIF is érzékelteti, digitális változatban látványosabb az alakváltozás, de egyelőre csak egy félévente megjelenő magazin, a La Petite Mort használja.
Ha ez érdekes volt, hasonlókért lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.