Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A webes vállalat számára kedvező döntéssel zárult az az évtizedes jogi csatározás, amit a könyvek online elérhetővé tétele miatt indítottak a Google ellen.
Még 2004-ben indult el a Google Könyvek, ami gyorsan a világ legátfogóbb teljes szöveges könyvkeresője lett. A Google azóta tényleg elképesztő mennyiségben szkenneli be a világon mindenfele megjelenő könyveket, melyek szövegében bárki kereshet – magyar könyvritkaságok is elérhetők.
Az Authors Guild nevű legnagyobb amerikai írószervezet már 2005-ben jogi eljárást kezdeményezett a Google ellen, mondván a könyvkereső sérti a szerzői jogokat. A szövetség szerint: a projekt aláássa a szerzők pézkeresési lehetőségeit.
Az amerikai legfelsőbb bíróság döntéséről beszámoló BBC azt írja: a törvényszék a Google érvelését fogadta el, amely szerint a vállalat a “méltányos használat” elve szerint állítja össze az adatbázist, amelynél ugyan a könyvek teljes szövegében lehet keresni, de a kötetek nem olvashatók végig, csupán pár oldalt mutat meg belőlük a rendszer. A határozat jogerős.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.