szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Hidrogént előállító és szén-dioxidot átalakító elektrokémiai reaktorokat fejleszt a ThalesNano és a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) egy uniós támogatással induló projektben.

A négyéves, 1,226 milliárd forintos kutatás-fejlesztési program célja olyan technológiák fejlesztése a célja, amelyek segítenek csökkenteni a légkör megnövekedett szén-dioxid koncentrációját a bolygó és az emberiség jövője érdekében.

A szén-dioxid mennyiségének csökkentése leggyakrabban annak megkötése és tárolása útján történik, ami azonban kockázatos tevékenység, és csupán ideiglenes megoldást kínál - fejtette ki Janáky Csaba, az SZTE adjunktusa, a projekt kutatási igazgatója a közleményben. A vállalkozás és az egyetem a nagynyomású hidrogéngenerálás, az áramlástechnika, a folyamatos áramlású reaktorfejlesztés, az elektrokémia és a katalízis területén szerzett tapasztalatait és szakértelmét egyesítve olyan egyedülálló terméket hoz létre, amely többet nyújt. A módszer első lépése szintén a szén-dioxid megkötése, de ezt olyan elektrokémiai átalakítás követi, amely a vegyipar számára hasznos anyagokat eredményez, ráadásul környezetbarát, megújuló energiaforrások felhasználásával.

A gazdaságilag jövedelmező módszer további előnye, hogy újabb kutatások eredményeként nemcsak földi körülmények között, hanem a jövőben az űrben, akár a Marson szintén alkalmazható reaktor fejleszthető.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!