Ha a Facebook helyében lennénk, ezt is lemásolnánk a Messengerhez

Ha a Facebook nem tud valamit felvásárolni, akkor lemásolja – ezt megtanulhattuk a Snapchat példáján, és most mutatunk egy olyan alkalmazást, amelyhez hasonlónak sokan örülnének a Messengerben.

  • hvg.hu hvg.hu
Ha a Facebook helyében lennénk, ezt is lemásolnánk a Messengerhez

A messengeres videóhívást sokan szeretik, de ez nem jelenti azt, hogy a Facebook ne tehetné izgalmasabbá. Azt már a Sncapchat példáján láttuk, hogy remekül tudnak menő funkciókat másolni a közösségi oldal fejlesztői, és ebből a Messenger is kapott egyet. Mindezt azért jegyeztük meg, mert találtunk egy szórakoztató videóchates alkalmazást, amihez hasonlót abszolút el tudnánk képzelni a Messengeren.

Az iPhone-ra ingyen letölthető Frisbee app egy remek példa arra, milyen egyszerűen lehet érdekesebbé tenni a videóchatet. A telefonszám megadása, majd egy facebookos vagy e-mailes regisztráció után meg is jelennek a lehetséges kontaktok, az “+Add” lehetőségre kattintva pedig SMS-ben is bárki meghívható ide.

Alively

A “+Group” opcióval kezdődik a lényeg: két vagy több személynek is lehet indítani videóchatet, amelyben nem élőben láthatók a reakciók, hanem sorrendben egymás után, így bárki bármikor megnézheti az addigi üzeneteket és az sem baj, ha később csatlakozik a csoporthoz.

Alul középen a felvétel gombbal lehet maximum 20 másodperces felvételeket készíteni, és automatikusan elküldeni a többieknek. Ezeket egy kör ikon jelzi, és mindegyik megnézhető, ha rákattintunk. Ezen felül minden reakcióvideóhoz lehet csatolni egy emojit, kifejezve ezzel üzenetünk hangulatát.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?