Valami nem stimmel: így fogadták a Samsung hazájában a Galaxy S10-et

Mintha csak megismétlődne az, ami tavaly az akkori iPhone-okkal történt: egyelőre alulmúlta a várakozásokat a Samsung új csúcstelefonjára igényt tartók száma.

  • hvg.hu hvg.hu
Valami nem stimmel: így fogadták a Samsung hazájában a Galaxy S10-et

Négy nappal a Galaxy S10 hivatalos indulása előtt már regisztrálni lehetett a telefonra (azaz jelezni lehetett a vásárlási szándékot), azonban az első napok eredményei messze nem felelnek meg a gyártó elvárásainak.

Egy dél-koreai jelentés – írja a Pocket Now – iparági adatokra hivatkozva állítja, hogy a Samsung Galaxy S10 első napjának regisztrációs száma jóval alacsonyabb, mint tavaly márciusban a Galaxy S9, illetve augusztusban a Galaxy Note9 esetében. Most „csak” 140 ezer Galaxy S10-re regisztráltak, viszont 2018-ban 180 ezer Galaxy S9-re és 200 ezer Galaxy Note9-re.

Samsung

A vártnál gyengébb indulásnak több oka is lehet. Legfőképpen az Apple-nél is gyakran hangoztatott frissítési ciklusok időtartamának növekedése: ha valakinek van egy jó csúcstelefonja, akkor nem fog a következő esztendőben egy újabbra, de drágábbra váltani. Másfelől azt sem tartják kizártnak, hogy sok felhasználó inkább megvárja a március végén érkező 5G-s Galaxy S10-et (ha már új és drága, legalább legyen 5G-s), illetve a májusban érkező összehajtható telefont, a Galaxy Foldot. Sokan pedig a „várjunk és majd meglátjuk” alapon előbb meggyőződnének, mit is jelentenek a gyakorlatban egy-egy csúcstelefon esetében hangoztatott újítások, és majd csak később vásárolnak.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?