Androidosok is használhatják az iPhone-ok egyik kedvenc funkcióját
Sokan próbálták már meg megcsinálni az iMessage androidos verzióját, most azonban úgy tűnik, az AirMessage-nek sikerült úgy, hogy az még biztonságos is legyen.
hvg.hu
Amikor az Apple 2011-ben, az iOS 5-ös verziója részeként bemutatta az iMessage üzenetküldő szolgáltatását, valószínűleg nem is sejtették, mennyire komoly sikert ér majd el a fejlesztésük. A fejlesztés annyira bejött, hogy az androidosoknak is ott volt a kívánságlistájuk tetején, az Apple azonban soha nem készítette el az androidos verziót, aminek egyébként semmilyen technológiai akadálya nem lett volna.
Miközben az az Apple-féle iMessage sikerrel ötvözte az sms-t és a modern üzenetküldésre alkalmas mechanizmust, a Google képtelen volt ezt összehozni, és sorra buktak el a különböző üzenetküldő szolgáltatásai: a Google Talk, aztán jött a Google Messenger és az Allo. Éppen ezért a felhasználóknak egy harmadik féltől származó fejlesztést kellett beszerezniük, de ez is csak kompromisszumokkal nyújtott hasonló ökoszisztémát. Most azonban úgy tűnik, valakinek mégis sikerült megoldania a feladatot.
A BGR beszámolója szerint az AirMessage két részben oldotta meg az iMessage androidosítását. Az egyik fele egy szerverapplikáció, amit a Mac gépre kell telepíteni, a másik pedig egy androidos alkalmazás, amit értelemszerűen az okostelefonra. Ez hozza el az iMessage appot az andoridos készülékre.
AirMessage
A dolognak persze van pozitív és negatív oldala is. A negatív, hogy emiatt a Macnek folyamatosan bekapcsolva kell lennie, a jó hír viszont, hogy így biztonságban maradnak az üzenetek, azok ugyanis nem futnak át egy harmadik fél által működtetett szerveren.
Az AirMessage weboldalán találni egy komplett tutorialt, ami segít az alkalmazás telepítésében, de ehhez egy külön videót is készítettek a fejlesztők:
A lényeg, hogy először a Macre kell telepíteni az applikációt, utána pedig a mobilra. A szolgáltatás teljesen ingyenes.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A ZAZ-trió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk. És persze a Csupasz pisztoly 4-ről, amiből kihagyták.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Vajon eljön az idő, amikor a boltok nekünk fizetnek majd azért, hogy náluk vásároljunk? Nem tudni, de tény, történelem során volt néhány furcsa példa arra, mi miért került kevesebbe és ennek mi lett a következménye. Elek Péter hozott is párat a Duma Aktuál közönségének.