Végleg befellegzett a "jövő mobiljának"?

Érdekes elképzelés tűnt fel az idei év elején az okostelefonok világában: olyan készülékek, amelyeken nincsenek gombok, nyílások. Úgy tűnik, a felhasználók leszavazták az új trendet.

  • hvg.hu hvg.hu
Végleg befellegzett a

Két kínai cég is kirukkolt az év elején az abszolút minimalista telefonnal: a jó specifikációk mellé gombok és portok nélküli dizájn társult. Elvileg volt létjogosultsága az elképzelésnek (remek víz- és porállóság), de azért néhány kérdőjel fel is vetődött a kialakítással kapcsolatban.

A két gyártó közül a Vivo volt az óvatosabb, az APEX 2019-et kifejezetten koncepciótelefonnak szánta, a Meizué több volt, mint koncepció (és drágább, mint egy iPhone), ráadásul meg is mérette a Zerót az Indiegogón. Már a finanszírozási időszak közepén látszott, hogy a felhasználók nincsenek elragadtatva az ötlettől (no meg a kapcsolódó ártól). Maga a Meizu is sejthetett valamit, ugyanis kifejezetten egyedi gyártásról, és nem tömeggyártásról beszélt.

Meizu

Azóta már lezáródott az előrendelési kampány, és a célul kitűzött 100 ezer dollárnak még a fele sem jött össze, és mindössze 32-en mutattak érdeklődést a készülék iránt. Időközben a Meizu vezére is marketingjátéknak nevezte a Zerót, sőt azt is mondta, hogy csupán a fejlesztési részlegük egy előzetes kutatási projektjéről volt szó.

Szóval jelenleg sem Vivo APEX 2019, sem Meizu Zero. Ezek szerint hamvába holt ötlet a gombok és portok nélküli telefon? Egyelőre nem tudni. Lehet, hogy sosem lesz az ötletből megvalósítás, de az is lehet, hogy később bebizonyosodik, csupán megelőzték a korukat.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?