Különleges kijelzőn dolgozik a Samsung, "eltűnhet" a szelfikamera

A jelek szerint a Samsung nem állna meg a lyukasztott kijelzőnél, egy ennél sokkal látványosabb megoldást találtak ki.

  • hvg.hu hvg.hu
Különleges kijelzőn dolgozik a Samsung,

Amikor az Apple bemutatta a szenzorszigettel ellátott iPhone X-et, egy határozott lépést tett a mobilipar az előlapot valóban teljes egészében elfoglaló kijelzők felé. Aztán a notch egyre kisebb lett, ami többféle fejlesztési irányt eredményezett: láthattunk keretből előbújó szelfikamerát, szétcsúsztatható okostelefont, a Samsung pedig – más gyártók melletta "kameralyukas" megoldást találta ki.

Ez utóbbi lényege, hogy a szenzorsziget helyett a kijező bizonyos pontját "lyukasztották ki", így integrálva bele a szelfikamerát/kamerákat. A megoldáson viszont érezhető volt, hogy inkább csak egy állomást, mintsem a végső kiforrott fejlesztést láthatjuk, erre pedig most maga a dél-koreai cég erősíthet rá.

Pavló Péter

A MyDrivers alapján a GSMArena azt írja, a Samsung egy olyan megoldáson dolgozik, amivel a kijelző alá küldik a szelfikamerát. Minderről Yang Byung-duk, a Samsung kijelzőket fejlesztő részlegének vezetője beszélt először, majd a koreai sajtó is megerősítette a hírt.

Hogy pontosan mikorra készülhet el egy ilyen fejlesztés, egyelőre nem tudni, ám a jelek szerint a kamera pont olyan lenne, mint amilyennek elképzeljük: normál állapotban nem lehetne látni, használatkor viszont "eltűnnének" az eszközt takaró pixelek, és máris mehetne a fotózás.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.