szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Megvillantotta az Intel, mivel szeretnék feldobni a 2020-as tokiói olimpia közvetítését. A kulcsszó: kiterjesztett valóság.

Tokió 2020
Sosem volt még ilyen olimpia, mint a tokiói - egy évet csúszott, szigorú járványügyi szabályok mellett, nézők nélkül, állandó fenyegetettség mellett zajlott. De lezajlott, és így is jó volt. És így is megvoltak a felemelő vagy drámai pillanatai, így is akadtak hősök, ünnepeltünk legendákat és fedeztünk fel új csillagokat. A hvg.hu cikksorozatában mindezeket megtalálja.
Friss cikkek a témában

A 2020-as tokiói olimpiára a sportolók mellett a technológiai vállalatok is teljes erőbedobással készülnek. A házigazdák azt szeretnék, ha az olimpiai lángot egy repülő autóval gyújtanák meg, ilyen eszközök szállítanák a sportolókat és a szurkolókat is, az arénákban pedig teljes lenne az 5G-s lefedettség.

Olyan fejlesztés is lesz, amely a sporteseményt távolról, televíziós, számítógépes vagy mobilos képernyőn követők számra érdekes. A mesterséges intelligenciára és a gépi látásra támaszkodó 3DAT (3D Athlete Tracking) nevű technológia segítségével például pluszinformációkat mérnének és jelenítenek majd meg az atlétákról. Például a futóknál az aktuális sebességet, a kiterjesztett valóság részeként. Hogy mindezt hogyan kell elképzelni, azt a fejlesztéseket végző Intel mutatta be egy videójában.

A megoldás persze nemcsak látványos, de meg is mutatja a nézőknek, hogy egy adott futó épp milyen formában van és/vagy milyen stratégiát követhet.

Az Intel további tervei szerint virtuális valóságra épülő technológiával közvetítenék a nyitó- és a záróünnepséget is.

A sportolók érmei pedig eldobott mobiltelefonokból és laptopokból készülnek – itt már megnézheti őket.

Ha kíváncsi, mi minden újdonságot találnak még ki az olimpiáig, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!