Mobilfüggő? Jött három új app, amikkel kezelheti magát

A Google ismét elkészített néhány alkalmazást, amelyeket kifejezetten a mobilfüggőség leküzdéséhez találtak ki.

  • hvg.hu hvg.hu
Mobilfüggő? Jött három új app, amikkel kezelheti magát

A tavaly októberben közzétett programok után ismét olyan alkalmazásokkal jelentkezett a Google, amik segítséget nyújthatnak a mobilfüggőség ellen. Ezúttal három új appról van szó, az egyik pedig különösen érdekes.

Az Envelope nevű szoftver telepítése mellett egy kicsit origamizni is kell, a felhasználónak ugyanis el kell készítenie egy tokot, amelybe a telefont helyezi. A tartozék az appal egy csupán néhány feladatra alkalmas készülékké változtatja az okostelefont.

A tok elkészítéséhez szükséges instrukciót az appba ágyazott pdf-olvasó biztosítja. Ott jelenik meg a terv is, amelyet követve a felhasználó otthon, házilagos körülmények között is le tudja gyártani a tokot.

A két másik app az Activity Bubbles és a Screen Stopwatch, melyek úgynevezett élő háttérképek. Ezek úgy segítik a nyomkodásról való leszokást, hogy követik a felhasználó által a mobilon végzett műveleteket és azokról tájékoztatják őt.

Azért persze akad különbség: az Activity Bubbles során a képernyőn buborékok jelennek meg, melyek száma attól függően változik, milyen gyakran oldja fel készülékét a tulajdonosa. A Screen Stopwatch kicsit más, ez ugyanis számokat helyez a képernyőre, azt jelezve, hányszor néztük meg a mobilt.

Az alkalmazások mindegyikét ingyen tölthetik le a felhasználók, de a bonyolultabb Envelope egyelőre csak a Google Pixel eszközeire érhető el. A másik kettő bármilyen androidos telefonon működik.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?