szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Folytatja az e-kereskedelemben indított terjeszkedését a Facebook. A közösségi oldal mindezt egy vadonatúj funkcióval lépi meg, amely szerintük a vírus miatti gazdasági leállás újraindításában is nagy szerepet kaphat.

Bár a Facebookon eddig is lehetett vásárolni, ez semmi ahhoz képest, amit az az új funkció kínál majd, amelyet az Egyesült Államokban már el is indítottak: a Shops segítségével ingyenes piactereket, boltok online felületeit tervezhetik meg és hozhatják létre a felhasználók, ráadásul nemcsak a Facebookon, az Instagramon is.

A funkció érkezését Mark Zuckerberg egy külön videóban jelentette be, megjegyezve, hogy a fejlesztés a koronavírus miatti gazdasági válság enyhítésében is szerepet kaphat. Sok olyan vállalkozó van ugyanis, aki a járványhelyzetre tekintettel nem, vagy csak nehezen értékesítheti portékáit. E pénzügyi szempontból igen komoly problémát hivatott orvosolni a Shops, amely lényegében az internetre költözteti a máskor inkább fizikai formában zajlott vásárlásokat.

A fejlesztést természetesen nem csak azok használhatják, akiket kár ért a járvány miatt. Mindenki, az olyan cégek, boltok is, akik nem rendelkeznek webshoppal.

Facebook

A Shops használata alapvetően ingyenes, de mivel hirdetések ugyanúgy vásárolhatók rajta, a Facebook felé is csurran-cseppen valami bevétel. Az itt megjelenő hirdetések viszont elsősorban a cégek saját termékeinek népszerűsítését, vagy egy kevéssé ismert bolt felfuttatását szolgálják.

A Facebook jelenleg is dolgozik a Shops szolgáltatáson, így pedig elképzelhető, hogy az elkövetkező napokban, hetekben más országokban is bekapcsolják a funkciót.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!