Különleges új kezelésen dolgoznak, amely segíthet a koronavírus-betegeken

Egy újfajta antitest-terápiával gyógyítaná meg azokat a vírusfertőzötteket az AstraZeneca, akik a betegség korai szakaszában járnak.

  • hvg.hu hvg.hu
Különleges új kezelésen dolgoznak, amely segíthet a koronavírus-betegeken

Koronavírus-járvány

Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.

Úgynevezett klónozott antitestek segítségével javítaná bizonyos koronavírus-betegek állapotát az AstraZeneca nevű brit gyógyszercég, amely már el is kezdte a különleges terápia kifejlesztését – írta a The Guardian.

Az AstraZeneca vezérigazgatója, Pascal Soriot szerint a kezelés két antitest kombinációja, amelyet befecskendezéssel juttatnának a páciens szervezetébe. Ez azoknak jelenthet segítséget, akik a fertőzés korai szakaszában járnak, és a többi fertőzöttnél kiszolgáltatottabb helyzetben vannak. Például azért, mert idős betegekről van szó, akiknek a szervezete nehezebben küzd a betegségek ellen.

Az AstraZeneca a Jenner Intézettel és az Oxfordi Egyetemmel közösen dolgozik a vakcináján, melyet a járvány új epicentrumában, Brazíliában fognak elsőként tesztelni. A vizsgálatokhoz 300 millió dózist állítanak elő, a munkát a jövő járványaival foglalkozó nemzetközi szervezet, a CEPI is támogatja. A vakcinát csimpánzokból vett minta felhasználásával készítik.

Az Utrechti Egyetem, az Erasmus Orvosi Központ és a Harbour BioMed nemrég arról számolt be, hogy azonosítottak egy antitestet, amely megvédi a sejteket a koronavírus-fertőzéstől.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?