Az egyik ezek közül, hogy minden felhasználói fiók QR-kódot kapott. Ez nagyban megkönnyíti a felhasználók dolgát, ha valaki névjegyét szeretnék elmenteni: ahelyett, hogy bepötyögik a telefonszámot és az információkat, elég csak a telefon kameráját a QR-kód fölé vinni. Az app ezt beolvassa, majd felajánlja, hogy a kontaktot elmenti a többi közzé.
Frissítették a fejlesztők a csoportos videohívások működését is. Ennek köszönhetően, ha a hívásban megérintjük valaki kameraképét, azonnal a teljes kijelzőn láthatjuk őt. Emellett, ha 8 vagy annál kevesebb résztvevője van a hívásnak, egyetlen mozdulattal indíthatunk hozzá csevegést is.
A WhatsApp ezúttal nemcsak a mobilos appot, de az asztali böngészőből elérhető változatot is frissítette. Utóbbi megkapta a sötét módot – a mobilos alkalmazásban még januárban jelent meg –, így szem- és akkumulátor-barát módon használhatják azt a júzerek. Nem utolsósorban pedig a KaiOS-t futtató mobilokra elérhető WhatsApp is megkapta a Status nevű funkciót, ami lényegében olyan, mint a Facebookon a Történetek. Hogy mi az a KaiOS, arról itt írtunk bővebben.
Ez utóbbi, valamint a sötét mód és a csoportos hívásokra vonatkozó újdonság mostantól elérhető a WhatsApp-ban, az animált matricákra és a QR-kódra viszont még néhány hetet várni kell.
Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.