szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Facebooknak továbbra is eltökélt célja, hogy kevesebb álhír legyen a közösségi oldalon. Ez alól pedig a koronavírus-járvány sem kivétel, amely esetében új fegyvert vet be a Facebook a kamuzás ellen.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

A Facebookra érkező új funkció lényege, hogy mielőtt a facebookozók megosztanának valamit a koronavírusról, egy kis ablak bukkan majd fel: a felületen látható lesz, megosztották-e már valahol a hírt korábban, és ha igen, az melyik oldal volt eredetileg, és hogy a poszt mikor tűnt fel először a Facebookon.

Facebook

A közösségi médiában – így pedig a Facebookon is – rengeteg álhír található a koronavírusról, ezek pedig egyáltalán nem veszélytelenek: egy új kutatás eredménye szerint világszerte legalább 800-an haltak meg, amiért elhitték a Facebookon, a Twitteren vagy a WhatsAppon terjedő, biztosan hamis állításokat.

Nem árt tudni azt sem, hogy a Facebook nem igazán önszántából igyekszik kiszűrni a felületén terjedő álhíreket. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) is többször figyelmeztette a nagy technológiai cégeket – köztük Mark Zuckerberg vállalatát –, hogy a Facebooknak is sokkal többet kellene tennie az oldalán terjedő hazugságok ellen.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!