Január végén dönthetnek arról, hogy az EU-ban engedélyezik-e az oxfordi vakcinát

Most érkezett be az Európai Gyógyszerügynökséghez az AstraZeneca és az Oxfordi Egyetem vakcinájának engedélyezési kérelme, gyorsított eljárásban január 29-én dönthetnek róla.

  • hvg.hu hvg.hu
Január végén dönthetnek arról, hogy az EU-ban engedélyezik-e az oxfordi vakcinát

Koronavírus-járvány

Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.

Az Európai Gyógyszerügynökség megkapta a kérelmet, hogy engedélyezze az AstraZeneca és az Oxfordi Egyetem közös fejlesztésű koronavírus-vakcináját – írta a Reuters.

A vizsgálatot gyorsított eljárásban végzik el, az Európai Unió gyógyszerügynökségének egy bizottsága január 29-én dönthet az engedélyezésről.

Az ügynökség megerősítette a hírt, és hozzátette: azért lehet gyors az elbírálás, mert a tesztekről több eredményt már azelőtt megkaptak, hogy a kérelem megérkezett volna. 

A vakcinát december 30-án az Egyesült Királyságban már engedélyezték, január 4-e óta pedig oltanak vele. Az Európai Bizottság 400 millió adagot rendelt belőle, ebből a magyar kormány 6,5 millió darabot kötött le. Az eddigi kutatások szerint ez a vakcina a legkevésbé hatásos, 62 és 90 százalék közé mérték, de egy hűtőben is tárolható, és sokkal könnyebb szállítani, mint a Pfizer-BioNTech -70 fokot igénylő vakcináját.