A megoldást az öngyógyító robotok jelenthetik, amelyek képesek lehetnek ellátni a saját sérülésüket. Az egyik legérdekesebb, ilyen irányú fejlesztést épp egy évvel ezelőtt mutatták meg a világnak a Vermonti Egyetem kutatói, most pedig a Kaliforniai Egyetem mérnökei álltak elő egy izgalmas megoldással.
A szakemberek olyan robotot készítettek, amely képes újra összerakni magát még azután is, hogy valami kettészakította őt. A kifejlesztett robot 2 centiméter hosszú, hal formájának köszönhetően pedig képes úszni. Összesen három rétegből áll össze: az alsó és a felső rétegben egy vezetőt és egy mágneses egységet találhatunk, középre pedig egy víztaszító réteget tettek. A robot farkánál platina található, ami ha hidrogén-peroxiddal érintkezik, buborék képződik. Ez segíti az egységet abban, hogy képes legyen mozogni a vízben.
Ahogy az a videóból is látszik, a robotot három különálló részbe vágták el, ám azzal, hogy a farok képes volt mozogni a petricsészében, szép lassan újra egy egésszé állt össze a szerkezet.
A szakemberek azt remélik, hogy később a nagyobb robotoknál is lehetne hasonló megoldást alkalmazni, így azok egy esetleges komolyabb sérülés után is működőképesek lehetnének.
Magyarországon már szinte hagyománya van az asztronauták köszöntésének, de az utolsó óta is eltelt 45 év. Nem tudni, Kapu Tibort mivel fogják fogadni, mindenesetre az MNB már rárepült az űrrepülésére.