szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Leginkább a 30–44 év közötti korosztály fogékony a járvánnyal kapcsolatos összeesküvés-elméletre.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

Az amerikaiak ötöde hisz abban az összeesküvés-elméletben, hogy a koronavírus elleni vakcinákban mikrochipek vannak – derül ki a YouGov és az Economist közös tanulmányából.

A leginkább a 30 és a 44 év közöttiek hisznek ebben, ott a megkérdezettek 20 százaléka valószínűleg igaznak tartja ezt a gondolatot, 7 százalék pedig teljesen biztos benne, hogy mikrochip van a vakcinában.

[Mi is az a mikrochip, amit Bill Gates tenne az oltásba, ha igaz lenne a konteó?]

Valójában a vakcinákban természetesen nincsen mikrochip, még soha semmivel nem sikerült bizonyítani, hogy az összeesküvés-elméletnek akármilyen alapja is lenne, de arra teljesen jók az ilyen konteók, hogy nehezítsék a járvány elleni védekezést. Geoffrey Dancy konteószakértő a felmérésről beszámoló Insidernek úgy fogalmazott: a mikrochipes elmélet azért lett ennyire népszerű, mert a járvány bonyolult háttere helyett egyszerű választ kínál minden kérdésre, könnyen el lehet hitetni az arra fogékonyakkal, hogy egy személy vagy egy kis csoport felelős minden bajért.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!