Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Újabb átverős üzenettel próbálják rászedni a felhasználókat a hackerek a Messengeren.
Egy újabb adathalász üzenet jár épp körbe a Messengeren – hívja fel a figyelmet az IFLScience. A csalás angol verzizójában mindösszesen négy szót és egy sírva nevetős hangulatjelet kap a felhasználó a (már megfertőzött) ismerősétől, valamint a szöveg alatt egy hivatkozást.
A szöveg ebben az esetben csupán annyi, hogy
look what i found,
vagyis: nézd, mit találtam. Azt még nem tudni, hogy az átverésnek lesz-e ilyen szövegezésű magyar változata, vagy az angol nyelvű kering csak, de biztos ami biztos, mindkét esetben érdemes nagyon körültekintőnek lenni.
Az ausztrál 7news szerint ha valaki megnyitja a hivatkozást, akkor látszólag a Facebook bejelentkezési oldalára kerül, ahol meg kell adnia a bejelentkezési adatait. Csakhogy az valójában nem a Facebook oldala, hanem egy ügyesen összerakott hamisítvány, így ha az illető beírja az adatait, azok azonnal a kiberbűnözőkhöz kerülnek.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
Az ellenzéki politikus szerint ha a Tiszának kétharmada lenne, akkor Rogánt, Schadlt, Völnert, a Matolcsy-kör tagjait, és mindenkit, aki a magyaroktól lopott, bilincsben vinnék el.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.