Önmagának gyártaná a csúcstechnológiás processzorokat a Huawei, ehhez pedig igen komoly állami támogatást is kap – értesült Bloomberg. Információi szerint Sencsenben egy városi befektetési alapot hoztak létre azért, hogy a Huawei egy nagy chipgyártó hálózat középpontjává tegyék meg.
A döntés, hogy a Huaweiből egy meghatározó szereplő legyen a porcesszorgyártó piacon, állítólag az állami vezetés legfelső köreiben született meg.
A mobilpiacon szebb napokat is megélt vállalat legutóbb a Mate 60 Pro csúcskészülékkel rukkolt ki. Ebben a készülékben már egy kínai gyártmányú, 7nm-es HiSilicon Kirin 9000s processzor dolgozik, ami azt jelenti, hogy az ország ezen a téren nagyjából öt évvel lehet lemaradva a világ élvonalától.
A Mate 60-szériában a Huawei többéves kihagyás után tudott ismét 5G-s chipet tenni a telefonjába. Erre azóta nem volt lehetősége a cégnek, hogy az Egyesült Államok 2019-ben kereskedelmi tiltólistára tette a vállalatot, így nem férhetett hozzá sem az értékes amerikai technológiához, sem az Androidhoz vagy a Google-szolgáltatásokhoz.
Új telefonjaival a vállalat, illetve Kína azt üzente meg az Egyesült Államoknak: elkezdte behozni a lemaradását a nyugati technológiával szemben.
A Bloomberg szerint az USA arra törekszik, hogy legalább nyolc év legyen a lemaradás. Ennek oka, hogy az amerikai vezetés nem szeretné, ha Kína a processzorokat a mesterséges intelligenciával vezérelt drónokba és egyéb eszközökbe szerelné be.
Magyarokat is érint: vírusként azonosítják a Google alkalmazásait a Huawei telefonok
Félresikerülhetett egy szoftverfrissítés a Huaweinél, a cég mobiljai ugyanis sorra jelenítik meg a felhasználóknak az üzenetet: a Google alkalmazása vírus.
A kínai állam földeket adott át a Huaweinek, kampuszokat épít a dolgozóknak és nem szed be adót a vállalattól, így segítve a gyorsabb fejlődését – írja a Bloomberg.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.