Kanada partjaitól fordítottak vissza Londonba egy meghibásodott Boeing 787 Dreamlinert, 7400 km-t repültek az utasok a semmiért
A British Airways Londonból Houstonba tartó 195-ös járata kétszer repülte át az Atlanti-óceánt a semmiért.
HVG
Különös tortúrát kellett kiállniuk június 10-én hétfőn azoknak az utasoknak, akik a British Airways egyik repülőgépével szerettek volna eljutni Houstonba. A Flightradar24 adatai szerint a 195-ös járat nagyjából 30 perces késéssel szállt fel Londonban a Heathrow repülőtéren, hogy aztán az Egyesült Államok felé vegye az irányt. A Boeing 787 Dreamliner öt órával később érte el Új-Fundland partjait, ám ekkor rögtön meg is fordult.
A Business Insider beszámolója szerint a gép négy órával később ért vissza Londonba, így összesen 7400 km-t tett meg. A lapnak a légitársaság szóvivője úgy nyilatkozott, elővigyázatosságból, egy kisebb műszaki hiba miatt kellett visszafordulnia a gépnek. A cég elnézést kért az utasoktól, akiknek szobát foglalt egy szállodában, és minden egyéb költségüket megtérítette, emellett pedig jegyet kaptak a következő, Houstonba tartó járatra.
A lap azt írja, bár furcsa döntésnek tűnhet, hogy egy kisebb műszaki hiba miatt az Atlanti-óceán túlfeléről fordult vissza a repülőgép, valószínűleg ez volt a legjobb döntés a légitársaság részéről. Ennek oka, hogy a cég karbantartói a Heathrow-n dolgoznak, így még visszafordulni is praktikusabb volt, mint az utat megszakítva Kanadában leszállni.
Miután az amerikai légiközlekedési hivatal közölte, hogy újabb vizsgálatot indít a Boeing ellen, a repülőgépgyártónak eszébe jutott, hogy nem minden stimmelt a 787 Dreamliner biztonsági ellenőrzése során.
A lap emlékeztet, 2023 decemberében az amerikai Delta Airlines három repülőgépet is küldött, hogy elhozza az Új-Fundlandon található Labrador katonai bázison rekedt utasait.
A cég járata egy műszaki hiba miatt szállt le ott, de a személyzet munkaideje, valamint a fagyos időjárás miatt a járat utasai 24 órára rekedtek ott. A 270 utast a bázis laktanyáján szállásolták el.
Hasonló incidens zajlott le az Air France Párizsból Seattle-be tartó járatával még májusban, amikor az alig 8000 fő által lakott kanadai Iqaluitból kellett kimenteni az utasokat.
Donald Trump hangsúlyozta, hogy az iráni atomlétesítmények bombázása nem jelenti azt, hogy az USA háborúban állna. Évtizedek óta érvelnek hasonlóan amerikai elnökök, s alkotmányjogi értelemben az USA 1942 óta nem üzent hadat senkinek.
A kormányfő Diogo Jotáról, Lázár Jánosról és a Tisza Pártról is beszélt egy videós interjúban, meg arról, hogy a felesége szólt neki: ne engedjen be egy migránst sem.