Hogy mit hoz a következő bő két hónap a platform számára, egyelőre nem tudni, azt viszont igen, hogy a Meta igyekszik minél több felhasználót elszívni a TikToktól. Nemrég bejelentett például egy új videószerkesztő funkciót az Instagramra, most pedig egy új bónuszprogrammal igyekszik felpörgetni a fluktuációt.
A cég közlése szerint akár 5000 dollárt (kb. 1,9 millió forint) is kaphatnak azok, akik még nem ismerik a Meta alkalmazásait. A bónuszprogram olyan nagykorú amerikai állampolgárok számára áll nyitva, akik már jelen vannak egy harmadik fél közösségi alkalmazásában, amit a jelentkezési folyamat során linkelni is kell.
A résztvevőknek professzionális fiókot kell majd létrehozniuk az Instagramon, valamint egy oldalt a Facebookon. Ezután egy 90 napos időszak alatt minden 30 napos periódusban legalább 20 rövid videót kell posztolniuk a Facebookra, és 10-et az Instagramra, legalább 10 különböző napon. Az alkotók kifizetéseit a közösségi jelenlét alapján személyenként számolja ki a vállalat.
Megéri hibák után kutatni a Facebookban, a Meta ugyanis busás pénzjutalmat ad azoknak, akik találnak egyet, és jelzik is.
Az alkotók részt vehetnek a vállalat „Facebook Content Monetization” programjában is, amely lehetővé teszi számukra, hogy pénzt keressenek szöveges és fényképes bejegyzéseikkel is.
A feltételek között érdekes részlet, hogy a Meta a jelek szerint arra törekszik, hogy a Facebookon pörgesse fel a tartalomgyártást.
Az Engadget azt írja, a Meta emellett állítólag nagyobb üzleteket is köt konkrét, magasabb profilú alkotókkal. A The Information a közelmúltban arról számolt be, hogy a Meta néhány TikTok-sztárnak akár havi 50 000 dolláros (kb. 19 millió forintos) bónuszt is kínált cserébe azért, hogy először az Instagram Reelsen tegyék közzé a tartalmaikat. A Meta szóvivője nem kívánta kommentálni a megállapodások részleteit, de azt mondta, hogy a vállalat „a közelmúltban kibővítette befektetéseit” ezen a téren, „hogy több alkotót támogasson”.
A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dőlt el, hogy a fővárosi képviselők kiigazították a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, így van újra érvényes büdzséje a fővárosnak – év végéig. Ha nem így lett volna, durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellett volna készülni.