Olcsó hiperszonikus rakétát fejlesztenek a SpaceX volt dolgozói, elrettentésnek szánják
Az amerikai Castelion a védelmi iparban vetné meg a lábát, ahol olyan nagy szereplőket találni, mint a Lockheed Martin vagy a Raytheon.
HVG
Megfizethető, nagy mennyiségben gyártható hiperszonikus fegyvert fejleszt az amerikai Castelion nevű cég az amerikai védelmi erők számára – számolt be róla az Interesting Engineering. A kaliforniai székhelyű céget a SpaceX korábbi vezetői alapították 2022-ben, a közelmúltban pedig 100 millió dollárnyi támogatást gyűjtött össze gyorsabb és olcsóbb hiperszonikus rakéták fejlesztésére.
A vállalat szerint a kereskedelmi űriparban szerzett tapasztalatot használva fejlesztik a mérnökök a rakétát, ami az Indiai- és a Csendes-ócánon is tapasztalható, növekvő feszültség miatt elrettentő, nem nukleáris fegyver lehet.
A SpaceNews szerint a Castelion nem akar közvetlenül versenyezni olyan védelmi óriásokkal, mint a Lockheed Martin vagy a Raytheon. Ehelyett arra összpontosít a vállalat, hogy nagyobb mennyiségű hiperszonikus rakétát állítson elő alacsonyabb költségek mellett, más piaci szegmenst célozva meg.
A hangsebesség több mint ötszörösével haladó hiperszonikus rakéták a védelmi technológia következő generációját képviselik. A Castelion rakétái amellett, hogy hihetetlen sebességre képesek, pontosak és irányíthatóak is, így lényegében nem tudja őket levadászni a légvédelem.
Tajvan olyan hiperszonikus rakétát fejlesztett, ami a támadás utolsó pillanatáig észrevételen maradhat a radarok és a légvédelem számára.
Ezek a rakéták egyesítik a ballisztikus rakéták gyorsaságát a cirkálórakétákéhoz hasonló manőverezési képességgel. A fegyver nagy magasságban (40–100 km) repül, és a hagyományos robbanófejjel különféle célpontokra csaphat le. Mivel Kína és Oroszország aktív fejlesztéseket folytat a technológia kapcsán, a Pentagon célja, hogy fejlessze az amerikai infrastruktúrát.
A Castelion minden gyártást házon belül végez el, ami lehetővé teszi, hogy gyakran teszteljen a vállalat. Erre kéthetente kerül sor a Mojave-sivatagban.
Miért köszönheti a házát Amy Heckerling John Travoltának és Bruce Willisnek? Mit tapasztalt női rendezőként Hollywoodban? Hogyan fedezte fel Sean Pennt és Alicia Silverstone-t? És miért volt fontos, hogy Phoebe Cates ledobja a bikinifelsőjét? A Nicsak, ki beszél! és a Spinédzserek író-rendezőjével beszélgettünk.