Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A leghosszabb ideig élő állatok közé tartozik a grönlandi cápa, és régóta próbálnak rájönni a tudósok, mi állhat ennek hátterében. Úgy tűnik, megvan a válasz.
A SpaceX babérjaira törne a kínai Deep Blue Aerospace: a startup Nebula–1-es rakétája a Falcon–9-hez hasonlóan egy újrahasználható rakéta lehet majd. Egyelőre azonban még nem tökéletes.
A tudományos hitelesség válságáról ír magyarul Elpazarolt orvostudomány címmel megjelenő könyvében Szabó Csaba. A Svájcban dolgozó kutatóorvos professzor szerint az orvostudomány témakörében publikált eredmények igen jelentős része nem megismételhető, mert hamis. A kutatói karrier a publikációk függvénye, ezért sokan kozmetikázzák az adataikat, mások soha el nem végzett kísérletekről értekeznek.
Első hallásra úgy tűnhet, hogy a mai műsorban csak a jövőről lesz szó, amikor a smart factory-król, azaz okos gyárakról beszélgetünk, miközben témáink messze túlnyomó része a közelmúltból és a mostani jelenből építkezik. Legújabb podcastunkban számos olyan kérdést érintettünk meghívott szakértőinkkel, Gém Péterrel és Pete Gáborral, amelyek jelenleg ebben a témában felmerülnek.
Amerikai kutatók tíz éven át keresték a választ arra, mi adhat ki rendkívül furcsa, egy sci-fi űrhajójának hangját idéző hangot a Mariana-árok mélyéről.
Bosszús bejegyzésben ecseteli egy felhasználó, hogyan lett egy adathalász átverés áldozata a Jófogáson, és került illetéktelen kezekbe minden banki adata. Csak azért úszta meg jelentős anyagi kár nélkül, mert a pénzintézet rendszerei észlelték a gyanús tevékenységet. Mutatjuk, mire kell nagyon figyelnie, ha nem szeretne áldozattá válni.
A DXOMARK független tesztlabor közzétette, milyen fotók és videók készítésére képes az iPhone 16 Pro Max. A videós képességétől a szakemberek is elámultak, a fotózás terén azonban vannak hiányosságai a mobilnak.
Amerikai kutatók szerint nem kell semmilyen speciális anyagot hozzáadni a betonhoz, hogy erősebb legyen, elég csak a geometriai felépítésére összpontosítani. Az elsődleges eredmények őket igazolják.
Késik a gép, az utas a reptéren zenét hallgat vagy filmet néz, és közben megszólal a hangosbeszélő. Mire a várakozó kikapja a fülhallgatót, már lemaradt a közlemény lényegéről. Ez csak egy az olyan helyzetek közül, amelyekre megoldást kínál a Bluetooth technológiára alapuló új megoldás.
Újraindul az amerikai Three Mile Island területén lévő egyik atomblokk, hogy fedezni tudja a Microsoft mesterséges intelligenciájának energiaigényét. Ezen a területen történt 1979-ben egy súlyos nukleáris baleset.
Gigantikus kijelzővel, gyorsabb processzorral, jobb kamerával, új oldalsó gombbal és hosszabb üzemidővel kecsegtet a valaha készült legnagyobb Apple okostelefon. Kipróbáltuk a még így sem hibátlan iPhone 16 Pro Maxet.
Jönnek-mennek a munkavállalók a Google-nél (is), és ennek nincs is nagyon hírértéke. Annak viszont már sokkal inkább, ha olyasvalaki tér vissza dolgozni a keresőóriáshoz, aki a cég születésénél bábáskodott, társalapítóként oroszlánrészt vállalva abban, hogy a Google már a technológia meghatározó cégévé vált. Ő Sergey Brin.
Napjaink gyorsan változó gazdasági környezetében a hatékonyság kulcskérdés a raktározás és logisztika szereplői számára. A 2020-as világjárvány és az azt követő gazdasági nehézségek rávilágítottak arra, hogy a logisztikai szektorban nemcsak a termelésnek kellett folyamatosnak maradnia, de az áruszállítás sem állhatott meg. Mindez a technológiai fejlődéssel együtt azt eredményezte, hogy ma már nem sok olyan céget találunk, amely anélkül képes boldogulni, hogy a logisztikai folyamatait a lehető leghatékonyabban szervezné meg.
A Microsoft a jelek szerint az operációs rendszer több pontján és az alkalmazásokon belül is használná a Fluent nevű stílusa új elemeit, igaz, egyelőre nem tudni, ezeket mikor láthatják majd a felhasználók.
A telefonhívásra alapozó átverések elkerülésének egyik módja lehet, ha az ember nem veszi fel a telefont. A többi módszer nagy része a ma elérhető technológiákkal meglepően egyszerűen kijátszható. De néha egyetlen jól feltett kérdéssel is menthető az ügy.
Valami félrecsúszhatott az androidos Google Térkép frissítésénél, sokan ugyanis arra kezdtek el panaszkodni, hogy az alkalmazás használhatatlanná vált. Szerencsére van megoldás a dologra.
Az élelmiszerek drágulása egyre jobban gyorsul, többet kellett fizetni a benzinért is, és már a rezsiszámítás módszertana sem nagyon segít lejjebb vinni az inflációt.