Symantec PcAnywhere: azt tanácsolják szedjük le a gépről

Még 2006-ban történt az eset, de a Symantec csak nemrég jelentette be: ismeretlen, az Anonymous csoporthoz köthető...

  • techline.hu techline.hu
Symantec PcAnywhere: azt tanácsolják szedjük le a gépről

Még 2006-ban történt az eset, de a Symantec csak nemrég jelentette be: ismeretlen, az Anonymous csoporthoz köthető hackerek behatoltak az indiai titkosszolgálat gépeire. A gépekről többek között a Symantec szoftvereinek forráskódját is ellopták, köztük a Norton Antivirus Corporate Edition, Norton Internet Security és a Norton SystemWorks forráskódját is.

A kódok birtokában könnyedén készíthetőek rosszindulatú szoftverek, vírusok, trójai falovak, vagy különböző exploit-alapú scriptek. Bár a forráskódok nem a lakossági és vállalati ügyfelek számára szánt verziókból vannak (speciális szoftver-verziókról van szó, ezért voltak a titkosszolgálat gépein), a Symantec mégis óvatosságra inti ügyfeleit (PDF). A legjobban akkor járunk, ha a frissítésig egész egyszerűen leszedjük gépeinkről a PCAnywhere csomagot (ez a csomag elég sok kódrészletet tartalmaz, ami hasonlít az ellopott szoftverek kódjához). Különösen a PCAnywhere 12.0, 12.1, és 12.5-es verzióját használó felhasználók lehetnek veszélyben.

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.