Sikert sikerre, avagy Magyarország megnyerte az első csatát
Hogyan alakult a magyar gazdaság helyzete 2011-ben? Mik a kilátások a jövőre nézve?
Hogyan alakult a magyar gazdaság helyzete 2011-ben? Mik a kilátások a jövőre nézve? Hogyan reagál a kormány a kihívásokra? A válaszokat csak tiszta forrásból merítettük: összeszedtük a Nemzetgazdasági Minisztérium honlapján föllelhető közleményeket. A legjellemzőbbnek vélt nyilatkozatok címeit csokorba gyűjtöttük, és kommentár nélkül közzétesszük, néhol – az értelmezést segítendő – idézünk magából a közleményből is.
Január 14. Az Új Széchenyi Terv A magyar kormány gazdaságfejlesztési programja választ ad az ország előtt álló kihívásokra, és hosszú távon fenntartható növekedést biztosít.
Január 24. Újabb üzleti lehetőségek a magyar vállalatok számára Sri Lankán
Február 4. Önkritikát várunk az IMF-től A Valutaalap a 2010-es költségvetés számainak megítélésében nem állt a helyzet magaslatán. […] Az IMF a kötelező magán-nyugdíjpénztári rendszer felszámolását „de facto államosításnak” nevezi. Ezzel szemben az állami nyugdíjrendszerbe a kötelező magán-nyugdíjpénztári tagok 97 százaléka lépett vissza. Miután ez az emberek szabad döntése alapján történt, ezért ez semmiképpen nem nevezhető államosításnak. […] Az IMF a Költségvetési Tanács már bekövetkezett és a Monetáris Tanács várható átalakítását úgy állítja be, mintha a magyar kormány azok gyengítésére törekedne. Ezzel szemben a Költségvetési Tanács számára példátlanul széles jogkört ad azzal, hogy biztosítja számára a költségvetés előzetes hitelességi vizsgálatát.
Február 9. Többen akarnak dolgozni Magyarországon
Március 4. Közel 700 ezer család élvezi az új adózás előnyeit
Március 11. EU-elnökség: magyar siker az egységes európai szabadalmi rendszerről hozott tanácsi döntés
Március 11. Megkezdődött a növekedési fordulat a magyar gazdaságban A 2010. évi költségvetést megalapozó számítások még -0,9 százalékos visszaesést jeleztek előre, majd 2010 közepén a kormányváltás idején 0,4 százalékos növekedést prognosztizáltak az elemzők. Ezzel szemben a 2010-es évben már 1,2 százalékkal nőtt a gazdaság. Megállapíthatjuk, hogy megkezdődött a növekedési fordulat a magyar gazdaságban.
Április 6. 17.500 új autóipari munkahely jön létre a Kormány döntésének köszönhetően
Április 8. Magyarország jó úton jár A magyar Kormány reformjai összhangban vannak az OECD ajánlásaival a strukturális reformok terén - mondta Angel Gurría, a szervezet főtitkára a kormany.hu-nak adott villáminterjújában.
Április 18. A németek méltányolják a magyar reformtörekvéseket Magyarországi érdekeltségű német vállalatok, bankok, továbbá magas rangú politikusok, parlamenti képviselők, valamint Magyarországgal foglalkozó német újságírók vettek részt a magyar uniós elnökséghez időzített pódiumbeszélgetésen Berlinben.
Április 28. Kétszázötven új munkahely Ózdon
Május 4. Erősödő kapcsolatok Dél-Amerikával
Május 13. Itt a fordulat: 4 éves csúcson a magyar gazdaság növekedése Az előző negyedévhez képest naptári hatással kiigazítva 0,7%-kal bővült a magyar GDP.
Május 18. Dinamikusan bővül a versenyszférában alkalmazottak létszáma
Május 31. Bővült a feldolgozóipar – gyorsul a gazdasági növekedés Megindult a fordulat a gazdaságban: 1,7 százalékkal emelkedett a nemzetgazdasági beruházások volumene az előző negyedévhez képest. A KSH kedden reggel közzétett adatai szerint dinamikusan, 38,4 százalékkal bővült a feldolgozóipari beruházások volumene, ami az exportorientált gazdasági növekedés gyorsulásának alapjait teremti meg.
Június 2. Rekordszintű külkereskedelmi többlet – dinamikusan bővülő export
Június 3. Újabb munkahelyek jönnek létre Megegyezés született a Kormány és a Jabil Circuit Kft. között, melynek eredményeképpen 670 új munkahely jön létre Tiszaújvárosban.
Június 8. Fejlődő magyar-indonéz kapcsolatok
Június 15. A régióban a magyar ipar teljesített a legjobban
Június 17. Tovább nőtt a foglalkoztatottak száma
Június 27. Stratégiai nyitás Szaúd-Arábia felé
Június 30. Rekordszintű külkereskedelmi többlet – trendfordulat a külkereskedelemben
Július 7. Sikeres politikával elkerültük a pénzügyi csődöt A Kormánynak Magyarországot egy gazdaságpolitikai fordulattal egy év alatt sikerült visszahoznia a pénzügyi csőd széléről, mely fordulat részeként megtörtént a szükséges pénzügyi konszolidáció is – fogalmazott Matolcsy György a külgazdasági szakdiplomaták részvételével megrendezett éves Külpiaci Értekezleten.
Július 14. Szeptembertől könnyebb lesz Jelentősen csökkenhetnek a vállalatok adminisztrációs terhei, ha a bürokráciacsökkentő program 400 milliárd forintos cselekvési tervét a kormány elfogadja. Szöllősi László, uniós magyar kkv-követ, a Nemzetgazdasági Minisztérium vállalkozásfejlesztésért és iparért felelős helyettes államtitkára szerint a cégek versenyképességének fokozása nem csak pénzkérdés, sok függ a szándéktól is.
Július 26. Január óta nem tapasztalt havi növekedés a kiskereskedelmi forgalomban
Július 28. Egyre többen dolgoznak – 55,8%-ra nőtt a foglalkoztatottsági ráta
Július 28. A kormány tartja a hiánycélt
Augusztus 3. Dinamikusan növekvő külkereskedelmi többlet
Augusztus 19. Nő a versenyszférában dolgozók száma – emelkednek a keresetek
Augusztus 24. A régióban a magyar kiskereskedelmi forgalom lassult a legkevésbé
Augusztus 24. Megállt Magyarország leszakadása az EU átlagtól A 2008 közepe óta tartó mélyrepülésünk után megállt hazánk leszakadása Európától. Az utóbbi négy negyedévben Magyarország az EU átlagához megközelítő mértékű GDP növekedési rátát tudott felmutatni, így immáron nem távolodunk a huszonhetek fejlettségi szintjétől
Augusztus 29. Folyamatosan emelkedik a foglalkoztatottak száma Magyarországon
Augusztus 31. Egy év alatt több mint ötödével nőtt a feldolgozóipari beruházások volumene
Szeptember 2. Rekordtöbblet az első félévi külkereskedelemben
Szeptember 15. Magyarország minden régiójában növekedést jeleznek az ipari adatok
Szeptember 28. Immár egy éve bővül dinamikusan a foglalkoztatottság
Október 3. Ismét rekordtöbblet a külkereskedelemben
Október 18. Egyre több a foglalkoztatott a versenyszférában
Október 19. A kormány jelentősen csökkentette az államadósságot A Kormány az elmúlt több mint egy évben jelentősen csökkentette az államadósságot, ezt mutatják a számok.
Október 21. Megalapozott és tartható a jövő évi hiánycél
Október 28. Töretlen a tendencia: több mint egy éve bővül a foglalkoztatottság Magyarországon
November 3. Erőteljes pozitív fordulat a külkereskedelemben
November 10. Magyarország megnyerte az első csatát Magyarország megnyerte az első, a pénzügyi egyensúly helyreállításának csatáját. Hazánk 2004-es EU csatlakozása óta először prognosztizálja az Európai Bizottság, hogy a jövő évi költségvetési deficitet 3 százalék alatt tarjuk. A 27 tagú Európai Unióban hazánkon kívül csak hat ország lesz erre képes.
November 11. Nem ért egyet a Fitch megállapításaival a kormány A Nemzetgazdasági Minisztérium szerint ugyanis tartható a 2012-es 3 százalék alatti költségvetési hiánycél, egyúttal csökken az államadósság.
November 17. Magyarország fordulóponthoz érkezett Az elmúlt másfél évben új alapokra helyeztük a magyar gazdaságot. Ehhez föl kellett számolnunk minden régi típusú együttműködést, amely korlátozta gazdasági önállóságunkat. Ezt sikeresen megvalósítottuk, elértük, hogy a magyar gazdaság a piacról finanszírozza magát, nem függünk mások jóindulatától. Ezzel a megújulás korszaka lezárult, most a növekedés korszaka kezdődik, és ehhez minden eszközt igénybe kell vennünk.
November 18. Tovább nőttek a keresetek
November 25. Értékelés a Moody’s lépéséről Mivel a Moody’s értékelésének semmilyen valós alapja nincs, a magyar Kormány nem tudja azt másképp értelmezni, mint a Magyarország elleni pénzügyi támadások részeként.
November 28. Csaknem hároméves csúcsponton a foglalkoztatottsági ráta
November 30. Továbbra is kimagasló a feldolgozóipari beruházási aktivitás
December 8. Ötszáz milliárddal csökkennek a vállalkozói terhek
December 9. EU átlagnál magasabb a GDP növekedési üteme a III. negyedévben
December 19. Csökkenő pályán Magyarország adóssága
December 22. Értékelés a Standard&Poor’s lépéséről A Standard&Poor’s ma bejelentett döntése nem Magyarországról, hanem az euró válságáról szól. Része a dollár és az euróövezet élesedő párharcának. Magyarország szenvedő alanya ennek a küzdelemnek, közvetve pedig az euróövezet válságának és az Unió elleni pénzügyi támadásoknak.