Trump elvenné Washington irányítását a városvezetéstől
Az amerikai elnök szerint a város vezetői nem tesznek eleget a bűnözés csökkentése, a graffitik eltakarítása és a hajléktalantáborok felszámolása érdekében.
Az amerikai elnök szerint a város vezetői nem tesznek eleget a bűnözés csökkentése, a graffitik eltakarítása és a hajléktalantáborok felszámolása érdekében.
Donald Trump diktátornak nevezte az ukrán elnököt, az amerikai vezető brit szövetségese, Nigel Farage pedig most azt mondja, „nem szabad szó szerint venni” Trumpot.
A Fehér Ház nemzetbiztonsági tanácsadója arra szólította fel Ukrajnát, hogy vegyen vissza a kritikus hangnemből.
Ellenzik, hogy agressziónak nevezzék az orosz agressziót.
Az Ipsos közvélemény-kutatása szerint a többség szerint Donald Trump túllépte a hatáskörét, Elon Musk munkásságával szemben pedig még kritikusabbak.
Minden adathoz hozzá akar férni, minden hivatalba saját embert követel: Elon Musk szabad kezet kapott Donald Trumptól a szövetségi államapparátus karcsúsítására, és ezt mérnöki feladatnak fogja fel. Saját cégeitől valóságos ármádiát irányított át a feladatra, amelynek tagjai hajlandók heti 60-80 órát is dolgozni a nagy célért.
Aggodalommal vegyes remény kíséri Ferenc pápa felépülését Matteo Zuppi bíboros, az olasz püspöki kar főtitkára szerint, míg egy másik bíboros szerint nem kizárt az egyházfő lemondása, ha nem tudja elvégezni szolgálatát.
Radoslaw Sikorski amerikai kollégájával, Marco Rubióval tárgyal majd.
Ahelyett, hogy Mark Ruttével tárgyalna a védelmi kiadásokról, inkább elmegy a CPAC-re előadni.
Az ukrán politikusok és elemzők magánbeszélgetések során korábban többször is arra céloztak, hogy nem várnak sok jót Donald Trump második elnökségétől, ám az utóbbi napok fejleményei a leginkább borúlátó várakozásokat is alulmúlták.
A Noname057(16) csoport zokon vette, hogy Sergio Mattarella államfő a III. Birodalomhoz hasonlította Putyin államát.
A fiú egy bolt két dolgozójára támadt rá. Még nem tudni, mi volt az indítéka.
Az ukrán államfőt diktátornak nevezni „nagy adag cinizmust feltételez” Petr Pavel szerint.
Az ukrajnai béketárgyalások európai és amerikai szálaival, a közelgő német választásokkal, a NATO jövőjével foglalkozik a világsajtó. Válogatásunk.
Donald Trump volt kampányfőnöke és tanácsadója szerint az Egyesült Államok volt már Oroszország szövetségese, miért ne lehetne az újra?
A négy áldozat egy anya és két kisgyermeke és egy 83 éves békeaktivista.
Radoslaw Sikorski az amerikai elnök nagy megdöbbenést kiváltott kijelentésére – amely szerint Ukrajna felelős a háború kirobbanásáért – úgy reagált: úgy könnyű elkerülni egy háborút, ha az egyik fél megadja magát.
„Budapesten a szülők elengedhetik iskolába a gyerekeiket, nem kell azon aggódniuk, hogy a szeretteik bármelyik pillanatban meghalhatnak” – mondta a HVG-nek Olekszandra Matvijcsuk, 2022 Nobel-békedíjasa, aki így nem érti a magyar „háborús fáradtságot”. A háborús bűnöket dokumentáló ukrajnai Polgári Szabadságjogokért Központ vezetője szerint naiv, aki azt hiszi, hogy Putyin megáll Ukrajnánál, amikor az orosz tévében nyíltan beszélnek arról, melyik országot fogják legközelebb megtámadni.
A városban január eleje óta kell fizetni Manhattan egy részén, épp ott, ahol a Trump Tower is áll.
„Nem igazán értjük az amerikai logikát” – jelentette ki a francia kormányszóvivő, miközben a brit ellenzék is határozottan kiállt Ukrajna mellett.