Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A kivételes olimpia rövid időre nemzeti egységet kovácsolt Franciaországban, ezt Emmanuel Macron elnök arra használná, hogy a saját ízlése szerint működő kormányfő mögé gyűjtsön többséget.
A leendő amerikai elnök az X-főnököt szeretné a csapatában tudni. De ki más kaphatná még meg a csúcspozíciót? Paul Dallison írása a Politico Declassified – titkosítás alól feloldott – című heti szatirikus rovatában, extraként.
Az indiai miniszterelnök azután látogat Kijevbe, hogy az ukrán vezetés élesen bírálta amiért egy hónapja kedélyesen teázott Vlagyimir Putyin orosz elnökkel a kijevi gyermekkórház elleni rakétatámadás után. Elemzők szerint kármentésről van szó, az indiai vezetés szerint viszont csak egyszerű diplomáciai látogatásról.
A Die Welt brüsszeli tudósítója publicisztikájában levezeti, miért gyorsítja meg a kurszki hadművelet Ukrajna vereségét. Az Oroszország elleni szankciós rendszer olyan, mint egy szita: titokzatos közvetítők segítenek kijátszani a tilalmat – írja az Economist. A Fertő tó ügyében fúj riadót a Der Standard. Nemzetközi lapszemle.
Az ENSZ egészségügyi szervezete szerint 2 éve már sikerült a majomhimlőt megfékezni Európában, most is sikerülnie kell, bár már valóban heti száz fertőzöttet regisztrálnak a kontinensen.
Az olasz parti őrség szerint a jacht még eltűntként keresett hat utasa valószínűleg meghalt, mert a hajó olyan gyorsan elsüllyedt, hogy aligha juthattak ki onnan.
A nő 1943-1945 között a stutthofi tábor parancsnokának volt a gépírónője, és a bíróság szerint “elképzelhetetlen”, hogy ne vette volna észre, mi történik körülötte.
Számos ország van, ahol a kormányok egy évet sem töltenek hivatalban, mielőtt megbuknak. Itália sokáig nevezetes volt a „strandkormányairól”. Amikor a híres augusztusi szabadság, a Ferragosto véget ért és az olaszok visszatértek a strandokról, ezek máris elkezdhettek csomagolni, hogy átadják helyüket egy újabb kérészéletű koalíciónak. Belgiumban viszont fordított a helyzet: Brüsszelben pillanatnyilag se kormány, se strand…