Tony Blair a terrorizmus gyökereiről

Létfontosságú foglalkozni a terrorizmus mögött meghúzódó problémákkal, így a nélkülözéssel, a demokrácia hiányával, valamint az elhúzódó közel-keleti válsággal - jelentette ki szombaton Tony Blair brit kormányfő.

  • MTI MTI
Tony Blair a terrorizmus gyökereiről

A csütörtöki londoni merényletek azt mutatják, hogy a világ vezetőinek szembe kell nézniük a szegénység kérdésével - hangoztatta a BBC világszolgálatának nyilatkozva a brit politikus. A világ hét vezető ipari hatalmát és Oroszországot tömörítő G8-ak csúcsértekezletén foglalkoztak némelyik kérdéssel a héten.

Blair szerint a terrorizmusnak nagyon mélyek a gyökerei. Hangoztatta, hogy "miközben foglalkozunk annak következményeivel, és igyekszünk megvédeni magunkat, amennyire egy civil társadalom teheti, törekedni kell arra, hogy kitépjük - a terrorizmust - gyökereinél fogva".

Ennek egyik eszköze a különböző vallású népek közötti egyetértés fokozása, a Közel-Keleten élők segítése abban, hogy rátaláljanak a demokráciához vezető útra, az izraeli-palesztin viszály csillapítása - mondta a brit miniszterelnök.

Tony Blair tanulságként kiemelte, hogy ha egy kontinensen jelen van a szélsőség, a fanatizmus és a végtelen szegénység, annak következményeit nem lehet arra a kontinensre korlátozni, az szétterjed majd az egész világra.
Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?