A palesztin kormány nemet mondott a Hamásznak

Elutasította a palesztin kormány a Hamász azon követelését, hogy létesítsenek közös bizottságot a Gázai övezet tervezett Izrael általi kiürítésének felügyeletére.

  • MTI MTI
A palesztin kormány nemet mondott a Hamásznak

A palesztin vezetés döntését Nabíl Saat miniszterelnök-helyettes jelentette be szombaton. "Csak egyetlen palesztin autonóm hatóság létezik" - mondta Nabíl Saat, utalva arra, hogy a Hamász nem rendelkezik közhatalmi jogosítványokkal. A szélsőségesek korábban azt közölték, hogy az izraeliek gázai kivonulása előtt nem hajlandók csatlakozni egy palesztin nemzeti egységkormányhoz.

Az Ariel Saron izraeli kormányfő nevéhez fűződő terv értelmében Izrael kivonja katonáit a Gázai övezetből, s kitelepíti a keskeny Földközi-tengerparti sávból az ott élő 8 ezer zsidó telepest. A terv részeként kiürítenek négy elszigetelt ciszjordániai zsidó kolóniát is.

Ide tartozó hír, hogy a palesztin kormány megkezdte 5 ezer olyan rendőr kiképzését, akiket az izraeli kivonulás után a Gázai övezetbe telepítenek, hogy elejét vegyék az esetleges fosztogatásoknak vagy házfoglalásoknak. "Ti vagytok a közrend védelmezői" - jelentette ki Naszr Juszef palesztin belügyminiszter Gázában a kiképzésre összegyűlt több száz leendő rendőr előtt mondott lelkesítő beszédében.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?