Kiürítették Birmingham központját

Terrorfenyegetés miatt Birmingham központját szombat este a rendőrség kiürítette. Húszezer embernek kellett elhagynia a városközpontot. Egy helyi autóbuszban bombát hatástalanítottak.

  • unknown unknown
Kiürítették Birmingham központját

Lehet, hogy mégis igazuknak lesz azoknak, akik szerint a terroristák újabb merényletekre készülnek Angliában? Szombat este a rendőrség által nem részlezett terrorfenyegetés miatt 20 000 embernek kellett elhagyni Birmingham központját.

A város színházakkal, kocsmákkal, éttermekkel övezett esténként hatalmas

© AP
tömegeket vonzó utcáját, a Broad Streetet lezárták, a környékbeli utcákkal együtt. Számos, központi helyen fekvő lakóépületet kiürítettek. A városközpont, szemtanúk elmondása szerint, kísérteties látványt nyújt, a területre autókat sem engednek be.

A midlandi rendőrség csak annyit közölt, hogy terrorfenyegetésre válaszoltak az intézkedéssel. Mint mondották, „a fenyegetés nem áll össze-függésben a londoni merénylettel.” Mindamellett közölték, egy autóbuszon technikusok ellenőrzött robbantást hajtottak végre egy szerkezeten.

A BBC szerint a kiürítés rendben ment végbe, nem tört ki pánik.

Korábban hírügynökségek terrorelhárító szakértőket idéztek, akiket aggaszt, hogy az al-Kaida belső kommunikációja gyakorlatilag leállt, a londoni merénylet óta sem az interneten, sem egyéb módon nem üzennek egymásnak. Korábban minden merényletet követően felélénkült a kommunikáció, még akkor is, amikor nem az al-Kaida követte el a merényletet. Rendszerint a „hitetlenek elleni újabb front megnyitása" kapcsán tájékozatták a mudzsahedeket.

A brit szolgálatoknál egyesek attól tartanak, hogy a szigetországban megbúvó terroristák esetleg újabb "follow-up" akciókra készülnek, ezért a nagy hallgatás. A brit titkosszolgálat is gyakorlatilag hírzárlat közepette dolgozik, hivatalosan eddig mindössze a bombák méreteire, illetve a robbantások időzítésére vonatkozóan közöltek információkat.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?