Lefújták a bombariadót Birminghamben

Vasárnap reggelre feloldották Birmingham belvárosának zárlatát. Előzőleg húszezer embert tepítettek ki a városközpontból. Egy buszon négy bombát hatástalanítottak

  • MTI/hvg.hu MTI/hvg.hu
Lefújták a bombariadót Birminghamben
A belvárost kiürítették
© AP
A West-Midland-i rendőrség feloldotta Birmingham belvárosának zárlatát. A lakók visszatérhettek otthonaikba. A rendőrség változatlanul kitart amellett, hogy a kitelepítés helyes döntés volt, tekintettel a terrorista veszélyre.

Mindeddig nem hozták nyilvánosságra, pontosan milyen fenyegetések nyomán rendelték el az evakuálást.  Annyit árultak el, hogy egy helyi buszon négy robbanószerkezetet hatástalanítottak. Azt viszont tagadják, hogy a birminghami fejleményeknek köze lett volna a londoni robbantásokhoz. 

A kimenekített emberek "nem terrorista természetű", ám "igazi, nagyon is valós veszélynek" voltak kitéve - közölték vasárnap délelőtt rendőrségi forrásból.

A Londontól 175 kilométerre északnyugatra fekvő Birminghamben - Nagy-Britannia második legnépesebb településén - különböző helyszíneken talált gyanús csomagokban testet öltő fenyegetés konkrét természetét nem voltak hajlandók közölni, csak annyit, hogy a veszélyt már elhárították.

Az első - szintén rendőrségi forrásból származó - jelentések szerint a belvárosi, kávézókkal, éttermekkel és bárokkal teli Broad Street egyik szállodájában talált gyanús doboz, ami miatt vasárnap hajnalban 20 ezer embert kitelepítettek, ál-robbanószerkezetnek bizonyult.

A BBC televízió jelentése szerint ugyanakkor több gyanús tárgyat ellenőrzött robbantással megsemmisítettek. Mint közölték, ez a szokásos óvintézkedés esetleges pokolgépek ártalmatlanítására. Azt azonban nem erősítették meg, hogy a gyanús csomagok valóban robbanószerkezetek voltak-e.
Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?