szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A méreginjekcióval véghezvitt kivégzés nem alkotmánysértő – állapította meg Missouri amerikai állam egyik bírósága.

Az ítéletet egy halálraítélt beadványa nyomán hozták meg: az illető szerint a méreginjekcióval végrehatott kivégzés kegyetlen és ezért alkotmánysértő. A halálraítélteket három injekcióval végzik ki: az első eszméletvesztést okoz, a második a légzését bénítja meg, a harmadik a szívét.

A 44 éves Timothy Johnston ügyvédei azzal érveltek, hogy nincs biztosíték arra, hogy az első injekció valóban eszméletvesztést idéz elő, így nem kizárt, hogy az elítélt még magánál van, amikor megbénul a légzése.

Charles Shaw, az illetékes bíró kifejtette: ez lehetséges ugyan, de nem valószínű, s egy baleset lehetősége nem elegendő ahhoz, hogy alkotmánysértőnek minősítsék a méreginjekcióval történő kivégzést.

Johnston ügyvédei jelezték, hogy fellebbeznek az ítélet ellen.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Világ

Közel négyezer kivégzés tavaly

Tavaly 25 országban legalább 3797 személyt végeztek ki, ám a valós szám ennél jóval nagyobb lehet - állítja az Amnesty International (AI), amely szerint Kína eltitkol többezer kivégzést.

Hét nap

KIVÉGZÉSREKORD

Tavaly naponta átlagosan több mint tíz embert végeztek ki a világon - derült ki az Amnesty International nemrég...

Világ

Kína: kivégzések gazdasági bűncselekmények miatt

Csalás és egyéb gazdasági bűncselekmények elkövetése miatt végezték ki azt a négy férfit, akit nemrég ítéltek el Kínában. A kivégzések Peking szerint eszközül szolgálnak a csalás és a korrupció elleni küzdelemben.

MTI Világ

Kivégzés IQ-növekedés miatt?

Jogászok, jogvédők és ítéletvégrehajtók számára egyaránt képtelen problémává vált a halálraítélt Daryl Atkins esete, akit szellemi képességeinek javulása miatt fenyeget a kivégzés.