szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A rendőrség felhatalmazást kapott arra, hogy erővel bírja az embereket távozásra, ha szükséges.

© AP
"Nem engedjük meg, hogy az emberek visszajöjjenek. Nincs semmi ok arra, hogy bárki itt maradjon. Nincs munka, nincsenek házak, nincsenek szállodák " - jelentette ki sajtókonferenciáján Warren Riley. A hatósági illetékes azután nyilatkozott, hogy közel 40 kilométeres forgalmi dugó alakult ki a városhoz vezető egyetlen úton, miután egy külvárosban székelő bizottság vezetője közölte: New Orleans lakói 12 óra időtartamra visszatérhetnek, hogy átvizsgálják házaikat, és magukhoz vegyék személyes holmijukat.

A körzetbe vezényelt katonai egységek parancsnoka, Russel Honoré tábornok korábban azt közölte, hogy még mindig mintegy tízezer túlélő van az augusztus 30-a óta elöntött New Orleansben. Riley szerint a mentési munkálatok most már könnyebbek lesznek, miután a "káosztól" eljutottak a "szervezett káoszig", és a mentésben részt vevő szervezetek immár össze tudják hangolni erőfeszítéseiket.

Együtt gyűjtenek a volt elnökök (Oldaltörés)

Idősebb George Bush és Bill Clinton volt amerikai elnökök hétfőn hivatalosan megindították adománygyűjtő akciójukat a Katrina hurrikán áldozatai számára.

A szükség idején a nemzetnek össze kell fognia - mondta idősebb Bush a Texas állambeli Houstonban, mielőtt Clintonnal együtt az Astrodome stadionhoz ment volna. A volt sportstadionban alakítottak ki átmeneti szállást mintegy 15 ezer, New Orleansból kimenekített embernek.

A Bush-Clinton Katrina Alapítványba befolyó pénz elosztásáról a természeti csapástól leginkább sújtott szövetségi államok, Alabama, Mississippi és Louisiana kormányzói döntenek.

Idősebb Bush és Clinton mostani vállalkozásának már volt előzménye: az év elején ugyancsak közösen gyűjtöttek a délkelet-ázsiai szökőár áldozatai javára.

Armstrong is segít

Félmillió dollárral segíti a hétszeres Tour de France-győztes Lance Armstrong az Egyesült Államok délkeleti részén tombolt Katrina hurrikán károsultjait. Az idei diadala után visszavonult - majd azóta doppingvádakkal illetett - texasi klasszis adakozása révén tovább lehet kezelni a térségben élő rákbetegeket.

"Úgy tűnik, hogy későn érkezett a segítség New Orleansbe, márpedig a súlyosabb esetekben egy-két hetes kihagyás is komoly rosszabbodáshoz vezethet" - jelentette ki a korábban hererákon átesett Armstrong a New York Times című napilapnak.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Világ

Akár nyolcvan napig is szivattyúzhatnak New Orleansban

Akár nyolcvan napot is igénybe vehet a New Orleanst elárasztó víz leszivattyúzása - közölte pénteken az amerikai hadsereg műszaki alakulatainak egyik parancsnoka. George W. Bush amerikai elnök elégedetlenül nyilatkozott a mentési és segélyezési munkálatokról, miután pénteken felkereste az Egyesült Államok katasztrófa sújtotta déli területeit.

MTI Világ

New Orleans: betömték a legnagyobb gátat

Sikerült betömni New Orleans legnagyobb gátját, amelyet a Katrina hurrikán szakított át, elárasztva a város 80 százalékát - közölték hivatalos forrásból Baton Rouge-ban, Louisiana állam székhelyén.

MTI/hvg.hu Világ

Néptelen New Orleans, üres a pokoli stadion

Kiürítették szombaton New Orleansban a konferenciaközpontot és a Superdome stadiont, amely pokollá változott az odakerült emberek számára. A város néptelen, de vannak, akik még kitartanak a lezárt New Orleansban. A magyar kormány is segítséget ajánlott fel az amerikai kormánynak: speciális mentőosztag indulhat a térségbe.

MTI Világ

Eddig hivatalosan 59 halott New Orleansban

New Orleansban 59 holttestet gyűjtöttek be a hatóságok a helyi idő szerint vasárnap délután kiadott első hivatalos adat szerint. Mississippi államban 152 áldotatot regisztráltak a hatóságok.