Az Országos Népi Gyűlés épületében a magyar miniszterelnököt előbb az alelnök, majd a kormányfő fogadta. A megbeszélések előtt Gyurcsány Ferenc a két ország kapcsolatait kiválónak minősítette. Mint fogalmazott, Kína és Magyarország között nincs semmi gond vagy probléma a kétoldalú viszonyban.
A találkozó után magyar újságíróknak elmondta, hogy az egyik legfontosabb kérdés a gabonaszállítások ügye volt. Kína 1977-ben behozatali tilalmat mondott ki a magyar gabonára, s ezt a tilalmat azóta is fenntartja, jóllehet a magyar gabonát sújtó betegségekre történő hivatkozás alaptalannak bizonyult.
"Biztató megerősítést" kapott a magyar fél Gyurcsány Ferenc szerint arról, hogy kínai részről "nagy tempóban" igyekeznek megoldani ezt a problémát. Megállapodás született arról, hogy mikor érkeznek Magyarországra azok a kínai szakértők, akiknek feladata lesz ezt a munkát elvégezni.
"Azt is igényeltük, hogy Magyarországon nyissa meg európai képviseletét a kínai kereskedelmi minisztérium" - folytatta a miniszterelnök. Elmondta, hogy a találkozón felvetette a taszári repülőtér kérdését, s arról tájékoztatta vendéglátóját, hogy a bázis hasznosításakor felmerült annak ötlete: kínai együttműködéssel a Nyugat- és Délkelet-Európába irányuló áruk és szolgáltatások logisztikai központját hozzák ott létre.
Gyurcsány Ferenc hangsúlyozta: ígéretet kapott a kínai miniszterelnöktől arra, hogy egyenlő feltételek esetén kínai részről a magyar ajánlatokat fogják kedvezően elbírálni, a magyar cégeket fogják előnyben részesíteni, mert Kína szeretné, ha növekedne a magyar export. Mostani látogatása során mind Gyurcsány Ferenc, mind a kíséretében lévő Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter feltétlenül csökkentendőnek nevezte a magyar-kínai külkereskedelemben mutatkozó rendkívül magas magyar deficitet. Kínai látogatásának első napját értékelve a miniszterelnök úgy fogalmazott: "Azért vagyok itt, hogy Kína Magyarországon legyen akkor, amikor Európába akar jönni."
Emlékeztetett, hogy a térség országai közül, Ausztriát is beleszámítva, jelenleg Magyarországnak a legátfogóbb a gazdasági, üzleti kapcsolatrendszere Kínával. "Ez hatalmas siker, de jönnek utánunk a többiek. Szeretnénk mi diktálni a tempót, szeretnénk, ha megmaradna a helyzet, hogy az Európába igyekvő Kína Magyarországon teszi be a lábát abba a nagyon versengő világba, amit Európának hívnak" – mondta.
Kínai állami vezetőkkel találkozott Gyurcsány Ferenc
Elsősorban gazdasági kérdésekről tárgyalt Ceng Csing-hunggal (Zeng Quinghong), a Kínai Népköztársaság alelnökével és Ven Csia-pao (Wen Jiabao) miniszterelnökkel Gyurcsány Ferenc kormányfő Pekingben.

Trump 50 napot adott Putyinnak a tűzszünetre, különben jönnek a 100 százalékos másodlagos vámok
Megtaláltuk Lázár János közel 200 milliós, eddig homályos extrabevételének forrását
Lázár szerint korrupt és hazug az Index
Publicus: Szoros a verseny a Fidesz, a DK és a Tisza között az első egyéni választókerületi kutatásban
„Ez a világ legnyugodtabb, legszebb helye” – már csak a halottak és két templom emlékeztet Béndekpuszta egykori életére
Bejelentették: határozott időre fog szólni a kormány 3 százalékos lakáshitele
Az még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
Indiana Jones forog a sírjában, és ezt épp Guy Ritchie érte el
Meghalt Schmuck Andor
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.
75 napos csúszás is jöhet egy adásvételben – megjelent az önazonossági törvény részletszabályozása
Maja T. úgy döntött, hogy abbahagyja az éhségsztrájkot
14 kilót fogyott a német aktivista.
Már nem pusztán elméleti kérdés, hogy eleshet-e Ukrajna
Ukrajna-szakértő: Egy kamu Facebook-profiltól indultak a hírek Sebestyén József halálának körülményeiről
Fedinec Csilla szerint enyhíthető lett volna a feszültség a kárpátaljai magyar férfi halála ügyében, ha értelmes párbeszéd indul Ukrajnával.
Az egészsége múlhat rajta, hogy naponta hányszor jár ki vécére
Egy kutatás szerint szoros összefüggés van az emberek egészsége és székletürítési szokásaik között. A túl gyakori vagy túl ritka székletürítés mögött különféle problémák állhatnak.