Kormányzati hátsó szándék látszik a gazdaságra káros, silány elővásárlási szabálynál
A külföldi tőkebefektetések engedélyezési rendszere Magyarországon indokolatlanul szigorú, a kormány minden ügylet minden részletére rá akar látni.
Bemutatták az iráni televízióban azt a két német újságírót, akik októberben vettek őrizetbe az iszlám köztársaságban, amikor interjút készítettek a megkövezés által halálra ítélt iráni nő fiával.
A hétfő esti adásban a két németet külön-külön mutatták, hangjukat elnyomta a perzsa nyelvű tolmácsolás, amely szerint azt mondták: egy Németországban élő iráni nő, Mina Ahadi, a megkövezés elleni nemzetközi bizottság alapítója "használta ki" őket. Azért küldte őket Iránba, hogy kutakodjanak a házasságtörés és férje meggyilkolásában való bűnrészesség vádja alapján elítélt Szakine Mohammadi-Astiani ügyében. A 43 éves családanya elítélése óriási felháborodást váltott ki szerte a világon annak ellenére, hogy a teheráni hatóságok bizonygatták: az ítélet végrehajtását felfüggesztették, és azt újravizsgálják.
Az egyik német a tolmácsolás szerint azt mondta: "nem tudtam semmit az ügyről, Ahadi asszony viszont nagyon is tájékozott volt, és azért küldött Iránba, hogy letartóztatásom növelje hírnevét". Társa elismerte, hogy hibát követett el, és ő is azt hangsúlyozta: tudatlansága miatt lett Ahadi áldozata. A két németet október 10-én az északnyugat-iráni Tabrizban vették őrizetbe, amikor Astani fia, a 22 éves Szadzsad nyilatkozott nekik. Iráni ügyészi szervek szerint azzal követtek el törvénysértést, hogy sajtóakkreditáció nélkül készítettek interjút, és olyan dokumentumuk sem volt, amellyel igazolhatták volna, hogy hivatásos újságírók. A német diplomácia minden követ megmozgat szabadon engedésük érdekében, de az iráni külügyminisztérium többször is leszögezte: a két német esete az igazságügyhöz tartozik. Az iráni hatóságok személyazonosságukat sem fedték fel. A Der Spiegel hetilap szerint a Springer médiacsoport megbízásából utaztak Iránba.
A külföldi tőkebefektetések engedélyezési rendszere Magyarországon indokolatlanul szigorú, a kormány minden ügylet minden részletére rá akar látni.
Kényes téma lett a kormány számára, hogy mennyit költenek adófizetői pénzekből a védett személyek hivatalos külföldi útjaira. A jövőben öt évig rejtve maradhat az is, hogy mennyit költöttek Sulyok Tamás államfő vagy a legfőbb ügyész látogatásaira.
4,6 százalékra gyorsult az infláció. Legnagyobb mértékben a háztartási energia, azon belül a vezetékes gáz drágult.
Új eszközöket kaphat a rendőrség a rendzavarók távoltartására.
Különösebb hírverés nélkül alakítja át drasztikusan a kártyakínálatát több magyarországi bank.
A politikus azt mondja, ők nem elemezgetni akarják a politikát, hanem értékek mentén építenének közösséget.