Felszámolták az Occupy mozgalom dublini táborát

Az ír rendőrség csütörtökön felszámolta az Occupy-mozgalomnak az ír jegybank dublini székháza előtt felvert táborát.

  • MTI MTI
Felszámolták az Occupy mozgalom dublini táborát

Az ír gárda mintegy száz tagja látott munkának csütörtökön hajnalban, megszüntetve a tábort és hazaküldve 15 lakóját. Egy személyt őrizetbe vettek a közrend megsértése miatt.

A rendőrség azzal indokolta fellépését, hogy a bankellenes politikai aktivisták nem törődtek korábbi felszólításokkal. Ennek értelmében figyelembe kellett volna venniük a közelgő ír nemzeti ünnep - Szent Patrik nap - alkalmából kiadott, a közrend biztonságára vonatkozó előírásokat. 

Az írek tavaly október óta táboroztak a Dame Streeten, szolidaritásban a mozgalomnak a New York-i Wall Streeten lévő, az üzleti világ kapzsisága ellen tiltakozó tagjaival. Az Occupy Wall Street tábort novemberben számolták fel.

Az ír aktivisták bejelentették, hogy még a nap folyamán összegyűlnek a Központi Bank épülete előtt és közölték, hogy tiltakozásuk még nem ért véget. Hozzáfűzték, hogy azt remélik, a tábor felszámolása szaporítja híveik számát, hasonlóan a más városokban történtekhez - írja az ír Independent.

A gárda szóvivője elmondta, hogy az elmúlt hetekben írásban és személyesen is együttműködésre kérték az aktivistákat, hogy a március 17-i ünnepség előkészületei zökkenőmentesen folyhassanak, de nem kaptak választ. 

Leo Varadkar, az ír turizmusért felelős miniszter szerdán sajnálatának adott hangot, hogy a tiltakozók nem voltak hajlandóak néhány napra átvonulni egy másik helyre. A környék boltosai kezdettől igen rosszul viselték az aktivisták jelenlétét és azzal vádolták a bankot, hogy nem törődik a kereskedőknek okozott károkkal.

Patrick Honohan jegybankelnök a múlt hónapban azt mondta, hogy bár nem örül a Dame Street elfoglalóinak, de nem tervez velük szemben semmit.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?