Felháborodott trafikosokkal volt tele Brüsszel

Több ezer felháborodott európai trafikos vonult fel kedden Brüsszelben, hogy tiltakozzanak az Európai Bizottság dohányzásellenes törvénytervezete ellen.

  • MTI MTI
Felháborodott trafikosokkal volt tele Brüsszel

A rendőrség 2200-ra, a szervezők 3500-ra becsülték a felvonulók számát. Legtöbben a franciák és az olaszok voltak, de sok német, osztrák, lengyel és osztrák dohányárus is volt a tiltakozók között. Szájukban cigarettával vagy síppal vonultak végig a brüsszeli uniós intézmények negyedében.

Az EB decemberben terjesztette elő ajánlásait a dohányzás elleni harcra. Az unió adatai szerint a dohányzás Európában évente 700 ezer ember halálát okozza.

Az EB azt javasolja, hogy a cigarettás dobozok 75 százalékát a dohányzás káros következményeit szemléltető képekkel és feliratokkal lássák el. Emellett szeretnék betiltatni az ízesített, például mentolos cigarettákat.

Giovanni Risso, a Dohány-kiskereskedők Európai Szövetségének elnöke szerint ezek a tervek támadást jelentenek tevékenységükre, amely pénzügyi szempontból is fontos a kormányoknak. Ráadásul kedveznek a cigarettacsempészetnek és hamisításnak. A szövetség adatai szerint Franciaországban és sok más európai országban csempészek adják a dohánypiac körülbelül 20 százalékát.

Jó sokat költött a MÁV felújításra, csak nem ott, ahol szükség volt rá: kellett a pénz a Budapest–Belgrádra

Jó sokat költött a MÁV felújításra, csak nem ott, ahol szükség volt rá: kellett a pénz a Budapest–Belgrádra

A magyar vasút olyan, mint a magyar oktatás vagy az egészségügy: rendkívül elhivatott emberek hatalmas munkája kell ahhoz, hogy ellensúlyozzák, mennyire kevés pénzt ad az állam. Ami pénz a vasútra megy, az arra jó, hogy a menetrend ne nagyon romoljon, a legrosszabb kocsikat lecseréljék, na és hogy a Budapest–Belgrád vasút épüljön.