Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Fiatal építészeket támogat szenátori fizetéséből Renzo Piano olasz sztárépítész.
Fiatal építészek ötleteinek, projektjeinek támogatására ajánlja fel szenátori fizetését az olasz parlament felsőházába nemrég bekerült Renzo Piano sztárépítész. A világhírű építőművész, sok egyéb mellett a párizsi Beaubourg Központ és a legmagasabb európai felhőkarcoló, a londoni The Shard tervezője azután jelentette be ezt, hogy szerdán egyeztetett Giorgio Napolitano olasz köztársasági elnökkel politikusi tevékenységéről.
Szenátorként Renzo Piano egyebek közt a külvárosok rehabilitációjának és a meglévő közintézmények, például az iskolarendszer "megerősítésének" ügyét akarja felkarolni. Közleményben tudatta, hogy ebbéli tevékenységében számít fiatal építészek ötleteire, terveire, és az ő projektjeik megvalósulását segíti szenátori tiszteletdíjából. Piano szerint ez a legjobb módja annak, hogy "hazája szolgálatába állítsa tapasztalatait". Renzo Piano szerint a városok "valódi jövője" a peremkerületekben rejlik.
Napolitano államfő augusztus 30-án nevezte ki örökös szenátorrá az építészt Claudio Abbado világhírű karmesterrel és két jeles tudóssal együtt. Az olasz alkotmány lehetőséget ad az államfőnek arra, hogy örökös szenátorrá nevezzen ki olyan olasz állampolgárokat, akik kiemelkedő érdemeket szereztek a szociális szférában, a tudomány vagy a kultúra világában.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.