Irán szándékáról az ország nukleáris hivatalának vezetője, Ali Akbár Szálehi beszélt, nyilvánosan az eddigi legrészletesebben. Nyilatkozata azt is érzékeltette, hogy milyen nagy akadályok állnak azelőtt, hogy a nagyhatalmak és Németország képviselőivel a kijelölt július 20-i határidőig megállapodjanak. A teheráni külügyminisztérium szóvivője megjegyezte: lényegi különbségek vannak a tárgyalófelek között.
Irán úgy kezdte el tavaly a tárgyalásokat, hogy több mint 9000 urándúsító centrifugája működött, és körülbelül 10 ezer állt készenlétben. Az Egyesült Államok ennek csak töredékét fogadja el, ha Teherán ragaszkodik ahhoz, hogy a jelenleginél nagyobb teljesítményű centrifugákat akar üzembe állítani. Washington azt szeretné, ha a megállapodás szerint mennyiség utána évtizedekig nem nőne.
Szálehi azonban azt mondta az IRNA hírügynökségnek nyilatkozva, hogy Irán a következő nyolc évben olyan szintre akarja növelni az urándúsító programot, hogy ahhoz 190 ezer centrifugára lenne szükség a most működő típusból. Ezzel érne fel 8000 nagyteljesítményű új centrifuga.