Ukrán-orosz légi háború

Oroszország néhány napon ellenszankciókkal válaszol Ukrajnának, miután Kijev megtiltotta, hogy az orosz légitársaságok használják Ukrajna légterét, vagy leszálljanak az ukrajnai repülőtereken.

  • hvg.hu hvg.hu
Ukrán-orosz légi háború
AFP / Adalberto Roque
Az orosz légitársaságok több tízmillió dollárt veszíthetnek az ukrán szankciók miatt, s nem csak az üzemanyag fogyasztás nő, hanem meghosszabbodik az utazási idő is: egyes járatoknak negyven perccel kell tovább maradniuk a levegőben a hosszú kerülőút miatt. Az ukrán tiltás hivatalosan október 25-én lép, a legnagyobb orosz légitársaság, az Aeroflot vezetői azt állítják, egyelőre nem kaptak értesítést Ukrajnától.
A mintegy kilencven orosz céget érintő szankciók nem csak a légitársaságokat érintik, Kijev egyebek mellett azt is megtiltotta, hogy ukrán cégek vírusirtó programlokat vásároljanak a moszkvai Kaskersky Lab nevű nemzetközi hírű szofverkészítőtől. A cégek mellett magánszemélyek is felkerültek az utóbbi napokban folyamatosan bővülő tiltólistára, többek között Széles Gábor magyar üzletember – az Echo televízió tulajdonosa – valamint Szaniszó Ferenc, a tévé műsorvezetője is nem kívánatos személy Ukrajnában.
Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?