Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Fegyveresek egy csoportja megtámadott egy indiai légi támaszpontot a Pakisztánnal határos északi Pundzsáb államban. A támadásban négy támadó és két katona meghalt.
Az indiai sajtóforrások közlése szerint a támadók több órás tűzharcot vívtak a támaszponton szolgáló katonákkal. A bázis átvizsgálása jelenleg is zajlik, így még nem tudni biztosan, hogy az összes fegyveressel végeztek-e, bár az esti órákban már nem hallatszottak lövések a létesítményből.
Az egyelőre nem világos, hogy kik követték el a támadást; még egy csoport sem vállalta magára a történteket. A beszámolók szerint a támadás hasonlít egy tavalyi esetre, amikor is fegyveresek Pundzsábban egy határ menti településen kilenc embert öltek meg. India szerint a támadók Pakisztánból szivárogtak át.
A légi támaszponton történtek megfigyelők szerint rányomják a bélyegüket a két szomszédos atomhatalom, az India és Pakisztán közötti párbeszéd helyreállítására tett törekvésekre.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.