Feloszlatta magát a legnagyobb hongkongi tüntetéseket szervező szövetség

A működésük ellehetetlenült, demonstrációkat pedig nem tarthattak, mert a járványra hivatkozva azokat a hatóságok nem engedélyezték.

  • MTI MTI
Feloszlatta magát a legnagyobb hongkongi tüntetéseket szervező szövetség

Tüntetések Hongkongban

Soha nem látott tüntetési hullám söpört végig Hongkongon, miután 2019 tavaszán a helyi törvényhozás megpróbálta megkönnyíteni a szökevények kiadatását Kínának. Bár a törvényt rég visszavonták, a demonstrációk a nyáron zavargássá fajultak. Ősszel ismét fellángolt az erőszak, a rendőrök már éles lőszert is használtak. Kövesse velünk a demonstrációk legfrissebb fejleményeit!

Bejelentette feloszlását vasárnap a legnagyobb hongkongi tüntetéseket megszervező jogvédő ernyőszervezet, a Civil Human Rights Front (CHRF) - írta a South China Morning Post hongkongi lap. A szövetség a döntést azzal indokolta, hogy bár eredetileg folytatni akarták a küzdelmet, titkárságuk nem tudott lépést tartani a működésükhöz kapcsolódó feladatokkal.

Főképp azóta nem, hogy a csoport egyik vezetőjét, Figo Chant letartóztatták. Chant májusban 18 hónapi börtönbüntetésre ítélték egy engedély nélküli 2019-es tüntetés miatt - írták. Munkájukat nehezítette az is, hogy az elmúlt évben a hongkongi kormány a járványhelyzetre hivatkozva több olyan kérelmet utasított el, amelyet a CHRF vagy más szervezetek nyújtottak be demonstrációra.

Börtönt kaphatnak a kínai himnuszt fújoló hongkongiak

„Ha megöregszem és visszanézek az életemre, nem akarok olyat látni, amit a húszéves önmagam gyűlölt volna. Azt gondolom, maga is így van ezzel" - üzente Nathan Law a miniszterelnöknek.

"Tagszervezeteink közül több nyomás alatt áll, és általában a civil szervezetek soha nem látott kihívásokkal néznek szembe" - írták. A CHRF a jelenleg rendelkezésére álló vagyonát, 1,6 millió hongkongi dollárt (61,4 millió forint) "kompetens szervezetekre" kívánja átruházni. A 2002-ben alapított CHRF emberi jogi és demokráciapárti csoportokból állt.

2003. július 1-jén mintegy 500 ezren vettek részt azon a felvonuláson, amelyet az akkor benyújtott nemzetbiztonsági törvényjavaslat elleni tiltakozásul szerveztek meg. A 2019-ben Hongkongon végigsöprő kormányellenes tüntetéshullám legnagyobb eseményeit szintén ez a szövetség szervezte meg. Március óta több tagszervezetük kivált, miután a rendőrség vizsgálatot indított a CHRF ellen.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?